آیت الله سید احمد علم الهدی در صحبت های خود اذعان کرد ابومسلم فردی بی بند و بار بود و با این نام ها امام رضا (ع) به ورزش مشهد توجهی نمی کند.

 

به گزارش نت شهر، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی صبح امروز در دیدار با مدیران تربیت‌بدنی که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، اظهار کرد:

نام وزارت ورزش و جوانان یک بار فرهنگی قابل توجهی را حمل می‌کند که امید است تا مورد توجه شما قرار گیرد.  تربیت‌بدنی تا قبل از اینکه به  ورزش و جوانان نامیده شود به عنوان ورزیده شدن اندام و سلامتی جسم موضوعیت داشت اما وقتی به این نام نامگذاری شد به عنوان ابزاری برای تربیت روحی قرار گرفت و تنها مساله ورزیدگی و سلامت جسم به عنوان نقطه هدف در این نهاد مقدس نیست.

به گزارش ایسنا، وی با طرح این پرسش که ما جسم سالم را برای چه می خواهیم، خاطرنشان کرد:

براساس آموزه های دینی جسم سالم ابزاری است برای داشتن روح سالم، ما جسم سالم را می خواهیم تا در راه سلامت روح قدم برداریم. ما جسم سالم را برای عبادت خدا لازم داریم و سالم بودن جسم انسان با سالم بودن جسم یک جانور متفاوت است، چرا که انسان بدن سالم را برای عبادت بهتر خدا می خواهد.

وی با بیان اینکه نامیدن تربیت بدنی که یک عنوان سنتی در کشور بود به ورزش و جوانان در راستای این هدف بوده که ورزش یک ابزار برای جوان پروری و جوان سازی است، تصریح کرد:  

این ابزار جوانان ما را برای داشتن روح سالم تقویت می کند که باید در این راستا مدیران ورزشی یک برنامه تقویتی در راستای سالم سازی نسل جوان صورت دهند.  ورزش در جریان زندگی جوان نشاط ایجاد می کند و این نشاط برای او سکوی پرش است، چرا که عمده دلیل عقب افتادگی انسان در زندگی اش بی نشاطی اوست.

امام جمعه مشهد تاکید کرد:

اگر در تربیت بدنی مرحله تذهیب اخلاق صورت نگیرد ورزش به یک آفت و مصیبت برای جوانان تبدیل خواهد شد. در سایر کشورها اگر توجه کنیم می بینیم که منشاء تمام مفاسد آنها دستگاه های ورزشی و تربیت بدنی آنان است، برخی عزیزان که در مسابقات بین المللی شرکت می کنند توسعه فساد و نکبت را در ورزشکاران خارجی که شرم آور است مشاهده می کنند.

امام جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه من درجمع دوستان همیشه تذکر داده ام که در تربیت بدنی مشهد یک نقطه ضعف وجود دارد که اگر اصلاح  شود باشگاه ها و ورزش مشهد مورد توجه امام رضا قرار می گیرد، افزود:

متاسفانه دوستان یکی از باشگاه های سابقه دار این شهر را به نام یکی از دشمنان سرسخت امام رضا(ع) نامگذاری کرده اند، ابومسلم یک انسان جانی، بی باک و بی بند وبار بود که مایه ننگ اسلام است، آن وقت شما این باشگاه قدیمی را به عنوان سرسخت ترین دشمن امام رضا(ع) نامگذاری  کردید. تا وقتی که چنین نامی است امام رضا به ورزش مشهد توجه نمی کند و مشهد در عرصه تربیت بدنی نیز پیشرفت نمی کند اما نکته دیگر این است که حالا یک تیم دیگر درست کردند و اسمش را گذاشتند سیاه جامگان که این نام لشکر ابومسلم بود.

علم الهدی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد:

دوستان اگر این موضوع را قبول دارند این اسامی را تغییر دهند و ببیند ورزش خراسان رشد خواهد کرد یا نه.
تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
فاز دوم رجیستری از چه زمانی آغاز می گردد؟
فاز دوم رجیستری از چه زمانی آغاز می گردد؟
صادق زیباکلام با قرار وثیقه آزاد شد / دادگاه صادق زیبا کلاه به پایان رسید
صادق زیباکلام با قرار وثیقه آزاد شد / دادگاه صادق زیبا کلاه به پایان رسید
ترکیب احتمالی استقلال در برابر التعاون
ترکیب احتمالی استقلال در برابر التعاون
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )