فهرست پردرآمد ترین های یوتیوب منتشر شده که در آمد آن ها بیش از بسیاری از ستاره های هالیوود است!!! پس از راه اندازی یوتیوب در سال 2005 با پخش اولین ویدیو که مربوط به خود تأسیس کننده آن بود، این شبکه اشتراک گذاری ویدیو به یک تجارت چندین میلیون دلاری تبدیل شده است.

 

یوتیوب تأثیری قوی بر شکل گیری نسل جدید داشته و توانسته افراد زیادی را به جمع چهره های شناخته شده و ثروتمند اضافه کند. در یوتیوب ویدیو های مختلف و عجیب و غریب، از نواختن کیبورد توسط گربه تا بچه های جنگ ستاره ای، به اشتراک گذاشته شده است. در این میان ، برخی از کاربران توانسته اند از ویدیو های خود پول به جیب بزنند!

 

این افراد توانسته اند با تبلیغات و جذب اسپانسر برای ویدیو های خود یا استفاده از محصولات مختلف یا برند ها در ویدیو های شان و ... به کمک یوتیوب راهی برای امرار معاش خود پیدا کنند. برخی از این افراد حتی توانسته اند از این طریق راه خود را به عرصه تلویزیون، سینما و یا موسیقی باز کنند. 4 نفر از این 10 نفر اول این لیست قصد چاپ کتاب دارند و 6 نفر دیگر نیز همچنان از طریق تبلیغ محصولات مختلف به کار خود ادامه می دهند. در ادامه فهرستی از موفق ترین چهره های یوتیوبی و میزان درآمد برآورد شده بر اساس داده های ارائه شده از سوی Nielsen، IMDB، آژانس ها، وکلا و حتی خود این ستاره ها، آورده شده است.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 18 (به صورت مشترک) روزانا پانسینو: 2.5 میلیون دلار در سال، 4.8 میلیون نفر دنبال کننده، 1 میلیارد تماشا

 

روزانا پانسینو (Rosanna Pansino) با داشتن یک کانال آشپزی و ارائه ویدیو های مشهور Nerdy Nummies توانسته جایگاه دهم را به دست آورد. او در سری ویدیو های آشپزی خود کیک هایی بسیار جذاب و زیبا بر اساس بازی های رایانه ای و شخصیت های علمی-تخیلی درست می کند. روزانا با درست کردن خوردنی های متنوع، از ابرقهرمان برگر (Superhero burger) گرفته تا بستنی یخی پک-من (Pac-Man)، توانسته دنبال کننده های وفادار خود را پیدا کند. به زودی کتاب آشپزی او نیز تکمیل شده و در دسترس طرفداران قرار خواهد گرفت.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 28 (مشترک) رومن اتوود: درآمد 2.5 میلیون دلار، 7.5 دنبال کننده، 1 میلیارد بازدید

 

رومن (Roman Atwood) از سال 2009 تا کنون ویدیو های مختلف با محتوای شوخی ارسال کرده است. او در ویدیو های خود یک اتاق را با توپ های پلاستیکی پر کرده، تظاهر به کشتن فرزند خود می کند و ظرفیت مردم را به چالش می کشد. ویدیو های پر هیجان او ده ها میلیون بار در یوتیوب بازدید داشته و قطعاً به هر نوجوانی یادآوری می کند که شوخی کردن عواقبی هم در پی دارد!

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 38 (مشترک) لیلی سین: 2.5 میلیون دلار در سال، 6.8 میلیون مشترک (subscriber)، 901 میلیون بازدید

 

دیگر فردی از طریق یوتیوب که 2.5 میلیون دلار در سال در آمد کسب می کند، لیلی سین (Lily Singh) ملقب به سوپرومن (Superwoman یا ابرزن) است. او در ویدیو های خود طنز های کوتاهی در مورد مسائل مختلف، از قوانین تبعیض نژادی گرفته تا شخصیت های اعصاب خورد کن در فیلم های سینمایی، اجرا می کند. محبوبیت او موجب شده او در ویدیو های اخیرش همراه با افراد سرشناسی مانند سلنا گومز (Selena Gomez) دیده شود.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 47 میشل فن: 3میلیون دلار، 8 میلیون مشترک، 1.1 میلیارد تماشا

 

این ستاره یوتیوبی به آموزش آرایش و روش های زیبا سازی پوست روی آورده و تجارتی عظیم به راه انداخته است. میشل فن (Michelle Phan) اخیراً 100 میلیون دلار سرمایه گذاری برای سرویس آرایشی خود یعنی Ipsy جذب کرده است. مشهور ترین و محبوبت ترین ویدیو های او دستورالعمل های آرایشی برای تبدیل شدن به چهره های مشهور مانند لیدی گاگا (Lady Gaga) یا داشتن چهره ای باربی مانند (Barbie) است که بیش از 62 میلیون بار دیده شده است.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 55 (مشترک) KSI: 4.5 میلیون دلار در سال، 10.8 میلیون مشترک، 2 میلیارد تماشا

 

این کاربر بریتانیایی یوتیوب پس از آپلود ویدیویی از خودش در حال انجام بازی فیفا (FIFA) و صحبت در مورد آن به شهرت رسید. او همچنین کلیپ های انیمیشنی از جمله Strip FIFA و ویدیو های شوخی و طنز نیز دارد. شهرت موجب شد تا KSI بتواند وارد عرصه موسیقی شود. او هم اکنون یک فروشگاه لباس نیز دارد.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 65 (مشترک) رت و لینک: سالانه 4.5 میلیون دلار، 3.7 میلیون مشترک، 535 میلیون تماشا

 

این زوج طنزپرداز که خودشان را سرگرم کنندگان (Intertainer) می نامند، با انتشار موزیک ویدیو های خنده دار، طنز آیتمی (Sketch) و تبلیغات سرگرم کننده برای کسب و کار های محلی، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده اند. مشهور ترین ویدیو آن ها "Epic Rap Battle: Nerd VS Geek" با 27 میلیون بازدید است. اگرچه ممکن است مشترکان این دو نفر (Rhett and Link) به اندازه دیگر افراد حاضر در فهرست ده نفره، زیاد نباشد ولی به هر حال این دو توانسته اند درآمد خوبی از طریق جذب اسپانسر در کلیپ های تبلیغاتی خود بدست آورند.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 74 لیندزی استرلینگ: سالانه 6 میلیون دلار، 7 میلیون مشترک، 1.1 میلیارد بازدید

 

لیندزی استرلینگ (Lindsey Stirling) با مهارت سحر انگیز در ترکیب نواختن ویولن و رقص، تنها فرد حاضر در فهرست 10 نفره یوتیوبی است که در عرصه موسیقی فعالیت می کند. بازسازی یک ترانه در سبک هیپ هاپ (hip-hop) با استفاده از ویولن او را به شهرت رساند. او همچنین در مسابقه استعداد یابی آمریکایی (America's Got Talent) نیز حضور یافت. لیندزی در ویدیو هایش با برخی از بزرگ ترین چهره های  موسیقی به اجرا پرداخته و همچنین نواختن موسیقی برخی از بازی های ویدیویی مانند زلدا (Zelda) و هالو (Halo) را نیز بر عهده داشته است.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 82 (مشترک) فاین بروز: 8.5 میلیون دلار در سال، 13.3 میلیون مشترک، 3.4 میلیارد تماشا

 

بنی و رافی فاین (Benny, Rafi Fine) که برادران واقعی هستند، در سال 2007 به یوتیوب پیوستند و با سری کلیپ های جالب از واکنش مردم نسبت به تماشای چیزهای مختلف، از تبلیغ یک فیلم گرفته تا موزیک ویدیو های عجیب و غریب، به شهرت رسیدند. مشهور ترین ویدیو آن ها مربوط به کلیپی است که در آن کاربران یوتیوب سعی می کنند یک کلیپ را بدون خندیدن یا حتی تبسم تماشا کنند. این ویدیو 41 میلیون بار تماشا شده است.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 92 (مشترک) اسماش: 8.5 میلیارد، 21.3 میلیون مشترک، 4.8 میلیارد تماشا

 

کانال اسماش (Smosh) با همکاری این دو نفر یعنی Ian Hecox و Anthony Padilla، در زمینه طنز فعالیت می کند و در واقع یک مورد از 5 مواردی است که در این فهرست 10 تایی از خنداندن مردم برای امرار معاش استفاده می کند. تقلید بازی های رایانه ای، فیلم های سینمایی و سریال های مشهور تلویزیونی راه موفقیت آنها بوده است که افراد زیاد دیگری پس از آن ها تلاش کردند موفقیت آن ها را تکرار کنند که بیشترشان ناموفق بودند.

 

YouTubes millionaires 10 highest earning 101 PewDiePie: سالانه 12 میلیون دلار، 39.8 میلیون مشترک، 10 میلیارد تماشا

 

این پدیده 25 ساله یوتیوب که نام حقیقی اش Felix Arvid ULF Kjellberg است، به پر درآمد ترین کاربر در یوتیوب تبدیل شده است. تخمین زده می شود این کاربر یوتیوبی سوئد از انجام بازی ویدیویی و اظهار نظر در مورد آن سالانه 12 میلیون دلار درآمد داشته باشد. این مبلغ بیشتر از درآمد کامرون دیاز (Cameron Diaz) یا گوئینت پالترو (Gwyneth Paltrow) در سال 2015 است.

 

مشهور ترین ویدیوی او با نام "یک تدوین بامزه" (A Funny Montage) تقریباً 70 میلیون تماشا داشته است. سبک کامنت گذاری او به گونه ای است که شامل دشنام های بسیار هنگام انجام بازی می شود. البته داشتن چنین شخصیتی علت اصلی محبوبیت او نیست. ارتباط قوی با افراد زیاد که آن ها را برادران (Bros) خطاب می کند، چنین موفقیتی را برای او رقم زده است. برخی از مردم تصور می کنند ایده ساخت کلیپ از انجام بازی های رایانه ای مختلف می تواند بسیار پر درآمد باشد و موفقیت او چندان عجیب نیست!

 

در جواب باید گفت: همه ما به یک دوربین و دسته بازی دسترسی داریم!!

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )