آموزشهای زیادی در مورد دوخت زیپ روی کیف، در اینترنت وجود دارد اما هنوز هم چگونگی انجام این کار برای خیلی ها سوال است.

 

نت شهر: این آموزش برای دوختن زیپ، تنها روی قسمتی از کیف است.


اول برای زیپ خود، زبانه درست کنید. اگر می خواهید کار زیباتر شود، برای هر دو انتهای زیپ زبانه درست کنید، اما می توانید فقط برای انتهای بسته زیپ این کار را انجام دهید. تکه ای از پارچه به ابعاد 4*8 سانت ببرید. آن را از وسط تا کنید و اتو بزنید. سپس لبه های باز هر دو طرف را به اندازه نصف آن به طرف مرکز تا بزنید و دوباره اتو کنید.

دوخت زیپ برای کیف بعد از آن زبانه ها را به دو انتهای زیپ بدوزید. انتهای زیپ را با کوک زدن ببندید و بلندی انتهای آن تا بالای قسمتی که کوک زده اید، با قیچی صاف و مرتب کوتاه کنید تا طول این قسمت به حدود 7 میلی متر برسد. زیپ را روی زبانه قرار دهید. اما انتهای زیپ را از قسمت تا شدگی کمی فاصله دهید و یک فضای خالی باقی بگذارید. زبانه را در امتداد لبه آن کوک بزنید. برای اینکه زبانه روی زیپ محکم شود می توانید برگردید و یکبار دیگر لبه را کوک بزنید.

حالا نوبت انتهای دیگر زیپ است. می توانید زیپ بلند بخرید که بتوانید از آن برای کارهای مختلف استفاده کنید. بنابراین می توانید زیپ تان را به اندازه حدود 1.5 سانت کوتاه تر از عرض کیف برش دهید. سپس زبانه دوم را به همان شیوه زبانه اول روی زیپ بدوزید. اکنون زیپ شما کمی کوتاه تر از عرض کیف است.

برای دوختن طول زیپ بهتر است فقط لبه های زبانه زیپ را از درز جانبی آن بگیرید. این کار به شما اجازه می دهد که به آسانی گوشه ها را زیبا در بیاورید، بدون اینکه حتی یک فاصله کوچک بین زیپ و گوشه ها داشته باشید.

برای اینکه زیپ صافی داشته باشید می توانید از نوار لایی چسب استفاده کنید. آن را نصف کنید و روی لبه های زیپ بچسبانید. دندانه های زیپ باید در قسمت روی کیف به طرف پایین باشد. سپس آستر را روی زیپ قرار دهید به طوری که روی آن به طرف روی کیف باشد و با پایه زیپ دوزی چرخ خیاطی، بدوزید. وقتی زیپ در محل خود قرار گرفت، سنجاق ها را جدا کنید. بهتر است پارچه را خیلی نزدیک دندانه های زیپ ندوزید چون ممکن است آستر به زیپ، گیر کند. پارچه را به طرف پشت بچرخانید و این مراحل را برای طرف دیگر کیف هم انجام دهید.

دوخت زیپ برای کیف در آخر برای دوختن کیف، تکه های آستر را طوری قرار دهید که لبه های آن منطبق بر لبه های کیف باشد. برای دو انتهای زیپ درزها را روی آستر تا کنید و اتو بزنید و زبانه های زیپ را به طرف بیرون قرار دهید و با سنجاق در جای خود نگه دارید. سپس آن را در امتداد درز بدوزید. تا لبه های زبانه ها را روی درز کیف نگه دارید. سپس گوشه های آن را کوتاه کنید. مراقب باشید که آنقدر آن را کوتاه نکنید تا به خط درز برسید.

کیف را به سمت روی آن برگردانید. قسمت های باز را بدوزید و آستر را داخل کیف قرار دهید. با دقت گوشه ها را به سمت بیرون فشار دهید. حالا یک زیپ با انتهای زیبا و مرتب دارید!

منبع: چگونه پو

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )