هر چند که آمازون در مرداد ماه، تلاش های خود در زمینه ی سخت افزارهای آزمایشی را کاهش داد اما به نظر می رسد که این شرکت به علاقه مند به ارائه عینکی شده است که می تواند با قرار گرفتن در قابل چشم و با حرکت سر و بدن کاربر، امکان برقراری تعامل وی با محیط مجازی را فراهم کند تا بدین شیوه کاربر بتواند فیلمی را از روی تبلت تماشا کند. ثبت اخیر اختراع عینک هوشمند آمازون در دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا ممکن است نشان دهنده این موضوع باشد که هنوز خرده فروش آنلاین، ابتکارات سخت افزاری را ارائه نکرده است. شیوه ای که آمازون به کار می گیرد، واقعیت مجازی نام دارد و شرکت های مایکروسافت و گوگل حتی استارت آپ تامین مالی شده ی Magic Leap نیز در حال تلاش برای عرضه ی این محصول به بازار هستند.

 

صفحه نمایش عینک آمازون، قادر به انتقال تصویر از یک ویدئو یا تصویر به یک صفحه نمایش شفاف است؛ این بدین معناست که بیننده می تواند با محیط مجازی مقابل چشمانش تعامل برقرار کند. از آنجا که صفحه نمایش نمی تواند شما را به طور کامل در دنیای مجازی غرق کند، نرم افزار می تواند تصاویر سه بعدی را به محیط فیزیکی شما بیافزاید تا فکر کنید که در یک محیط واقعی قرار گرفته اید. این امر امکان به اصطلاح واقعیت ترکیبی که خود ترکیب جالبی از دیجیتال و واقعیت است را فراهم می کند.

 

Amazon may be interested in making augmented reality smart glasses 2

 

بالا گرفتن رقابت در صنعت واقعیت مجازی (AR)

 

از یک طرف، صفحه نمایش بزرگ برای تماشای فیلم، بازی کردن گیم و حتی راحت تر خواندن ایمیل ها، مزیت محسوب می شود اما از سوی دیگر بزرگ تر بودن صفحه نمایش باعث بزرگ تر بودن وسیله می شود که این امر ممکن است برای یک محصول سبک و قابل حمل، مطلوب نباشد. از دیگر مشکلات پیش روی دارندگان وسایل قابل حمل مثل تبلت، عدم توانایی این وسایل برای غرق واقعیت  کردن کاربران در حین استفاده از تبلت مثلا حین تماشای فیلم در هواپیما، می باشد.

 

Amazon may be interested in making augmented reality smart glasses 3

 

موفقیت های اخیر شرکت آمازون در زمینه گجت ها، بلندگوهای Echo و Dash Button بودند. هنوز مشخص نیست که ثبت اختراع AR هم بتواند مانند گجت های قبلی موفق باشد یا خیر.

 

احتمالا عینک های هوشمند آمازون، از طریق سرویس ویدئویی Prime Instant، محتواهای بیشتری را برای کاربران عرضه خواهد کرد. اما کرک کردن این تکنولوژی، ساده نیست. دستگاه های مصرفی مثل هدست Oculus Rift VR، هنوز هم باید بر راه اندازی ویدئو گیم های مصرف کنندگان، تمرکز کنند. زمانی که معلوم شد که هیچ کس قصد ندارد تا با کامپیوترهای قابل استفاده بر روی صورت 1500 دلاری راه برود، هدست عینک گوگل به یک فاجعه ی عمومی تبدیل شد.

 

ثبت اختراع آمازون نشان می دهد که برای پخش فیلم توسط عینک، باید آن را به وسیله ی مجزایی متصل کرد که به این معنی است که عینک، بیشتر در داخل اتاق نشیمن کاربری خواهد داشت تا محیط بیرون از خانه.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
بررسی خودروی جدید هیوندای النترا 2017 Elantra
بررسی خودروی جدید هیوندای النترا 2017 Elantra
محصولات جدید اپل، ایکس باکس و سامسونگ در سال 2017
محصولات جدید اپل، ایکس باکس و سامسونگ در سال 2017
اولین اسلحه مکانیکی دنیا: ربات غول پیکر
اولین اسلحه مکانیکی دنیا: ربات غول پیکر
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )