ما مصرف کنندگان محصولات الکترونیکی، اغلب عادت داریم که یک فناوری جدید را به عنوان یک قطعه الکترونیکی بدانیم که تماما توسط سازنده مربوطه تولید شده است. با اینحال، واقعیت ساخت یک گوشی مدرن شامل جمع آوری چیپ ها، مواد و فرآیند های ارتشی از شرکت های مختلف است. همین اتفاق طبیعتاٌ برای آیفون هم افتاده است، داشتن قطعات داخلی مناسب برای موفقیت این گوشی به اندازه تصور و طراحی کوپرتینو اهمیت داشته است.

 

برآورده کردن توقعات اپل در تأمین میلیون ها چیپست کار آسانی نیست و کاملا قابل فهم است که این غول موبایل سازی آمریکایی به دو شرکت متفاوت ( سامسونگ و TSMC ) در ساخت چیپست های A9 وابسته است. منابع خبری می گویند این احتمال وجود دارد که این کمپانی شریک سومی را هم به وادی وارد کند و احتمالا در درازمدت تنها با این شریک سوم کارش را ادامه دهد.
ظاهرا به تازگی یک معامله بین اینتل و شرکت اپل صورت گرفته و 1000 کارمند این شرکت هم اکنون در حال کار بر روی چیپ هایی هستند که نسل بعدی محصولات آیفون را تواندهی کند.

 

تئوری های مختلفی در مورد چگونگی این شراکت مطرح شده اند، از همه بیشتر این احتمال می رود که اپل به مودم های LTE به نام چیپ های مودم 7360 LTE شرکت اینتل علاقمند باشد، مدیر ارشد اجرایی این شرکت می گوید این چیپ ها در دستگاه های سال بعد ظاهر خواهند شد. محتمل ترین سناریو این است که آیفون 7 ، با هر دو پردازنده مودم 7360 LTE و چیپ کوآلکم 9X45 LTE برای بازار های متفاوت عرضه خواهد شد.

Apple chipset A9 2

چیپ مورد بحث ما در حقیقت در مرکز Infineon آلمان که اینتل در سال 2011 آن را خریداری کرد، ساخته می شوند. پایه تاریخی برای همکاری این دو شرکت که قطعا وجود دارد. علاوه بر این، مهم است که به خاطر داشته باشید که اینتل چندین بار ذکر کرده که قصد دارد پشتیبانی CDMA را که یک ویژگی با اهمیت برای اپل است به مودم هایش اضافه کند.


دیگر شایعات می گویند که ممکن است این شراکت تا ساخت یک پردازنده جدید و اختصاصی برای کوپرتینو فرا رود. شرکت اینتل اخیرا پیشترفت چندانی در عرصه پردازنده ها نداشته، ولی به پروسه تولید 14 نانومتری پیشرو خود متکی است. کمپانی های سامسونگ و TSMC نیز موفق شدند تا حدودی محصولات خود را کوچکتر کنند، ولی هنوز هم با تولید چیپ هایی با پروسه 20 نانومتری ، از راهکار اینتل در تولید پردازنده های 14 نانومتری عقب هستند. شاید این عدد خیلی پیشترفت زیادی به نظر نرسد اما مطمئنا برای اپل که می تواند چیپ ها را در خود آمریکا ساخته و از ظرفیت های تولید اینتل هم بهره گیرد، مزیت زیادی محسوب می شود. کوپرتینو تا کنون هم با چیپ های قدرتمند A9 و کارت گرافیک های M9 قصد خود را در کم قطر تر کردن طراحی خود اعلام کرده است.
با اینحال در نظر داشته باشید که قسمت زیادی از این خبرها و احتمالات تأیید شده نیستند.

 

تهیه و گرد آوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر 

 

 

 

 

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چگونه عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم ؟
چگونه عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم ؟
تولید تراشه های اپل از این پس توسط اینتل صورت میگیرد
تولید تراشه های اپل از این پس توسط اینتل صورت میگیرد
معرفی برترین هارد SSD جهان با 60 ترابایت حافظه توسط Seagate
معرفی برترین هارد SSD جهان با 60 ترابایت حافظه توسط Seagate
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )