شرکت یاهو روز پنج شنبه ارتقاهای سرویس ایمیل رایگان خود را به نمایش گذاشت که یکی از ویژگی های جدید آن، عدم نیاز به رمز عبور جهت ورود به حساب کاربری از طریق گوشی های همراه بود. اپلیکیشن جدید یاهو میل (Yahho mail) به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به رمز عبور، وارد حساب کاربری خود شوند. قرار دادن پسورد برای حساب های کاربری مدت هاست از نظر متخصصین امنیت به عنوان یک ساز و کار دفاعی ضعیف و کم اهمیت در نظر گرفته می شود. 

 

فرآیند جدید ورود به حساب یاهو که "کلید حساب" (Account key) نام دارد، یک کد تأیید به گوشی هوشمند کاربر فرستاده و از او اجازه دسترسی می خواهد. دیلن کیسی (Dylan Casey) معاون مدیریت محصول شرکت یاهو می گوید: "به یاد سپردن رمز عبور دشوار بوده و شناسایی ورود ثانویه نیز پر درد سر و گیج کننده است. ما قدمی بزرگ برای آینده ای بدون رمز عبور بر داشته ایم که به جای آن از کلید حساب یاهو استفاده می شود. این شیوه، روشی راحت، ایمن و ساده را برای ورود به حساب کاربری از طریق گوشی های موبایل فراهم کند."

Password No Longer Needed for Yahoo Mail 2این ویژگی تقریباً دو سال پس از آن که هکر ها توانستند از طریق سرقت پسورد ها به اطلاعات حساب های یاهو دست یابند، از سوی این شرکت ارائه شده است. دو سال پیش یک بدافزار با داشتن نام های کاربری و رمز های عبور حساب های یاهو توانست به حساب های بسیاری نفوذ کرده و نام ها و آدرس هایی که از طریق پیام ها ارسال و دریافت شده بود را بدست آورد. جی روزیتر (Jay Rossiter) ، معاون پلتفرم ها و محصولات شخصی، دو سال پیش در مورد این حمله های مجازی گفت: "متأسفانه حملات امنیتی در حال رواج یافته و رو به افزایش است!"

 

رقبای دیگر شرکت یاهو مانند گوگل کاربران خود را به استفاده از "تأیید دو مرحله ای" تشویق می کنند. در این فرآیند تأیید به کمک تماس صوتی یا پیامکی از طریق دستگاه های دیگر، جهت بالا بردن امنیت ورود به حساب کاربری، بهره برده می شود.

 

یاهو امیدوار است با از میان برداشتن رمز عبور و همچنین بهبود رمزنگاری، امنیت ایمیل ها را بالا ببرد. همچنین در ارتقای جدید این سرویس، کاربران می توانند اوت لوک (Outlook)، هاتمیل (Hotmail) یا ای او ال (AOL) را نیز از داخل حساب یاهوی خود مدیریت کنند.

 

اپلیکیشن یاهو میل با گوشی های همراهی که از اندروید و اپل پشتیبانی می کنند، سازگار بوده و جستجو و مدیریت مخاطبان بهتری نسبت به قبل دارد.

Password No Longer Needed for Yahoo Mail 3جف بنفرت (Jeff Bonforte) مدیر محصولات ارتباطات یاهو می گوید: "استفاده از تلفن همراه نیاز به داشتن اینباکس سریع تر و هوشمند تر دارد. در اپلیکیشن جدید بهبود هر دوی این ویژگی ها در مرکز توجه ما قرار داشته است." نسخه جدید اپلیکیشن یاهو میل از پنج شنبه عرضه شده و همچنین قابلیت دسترسی به سرویس از طریق دسکتاپ رایانه نیز به آن اضافه شده است.

 

مدیر اجرایی یاهو، حفظ سازگاری شرکت با سبک اینترنت گوشی های موبایل را در صدر اولویت های خود قرار داده است. تبدیل یاهو میل به یک گزینه ارجح از نظر کاربران، می تواند این شرکت را در بطن کارهای روزانه مردم قرار دهد.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه جدید هک واتس اپ | مراقب هک وات اپس باشید | مراقبت از هک نشدن واتس اپ
شیوه جدید هک واتس اپ | مراقب هک وات اپس باشید | مراقبت از هک نشدن واتس اپ
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )