نجات نوزاد یک ساله از سوی سگ های زنده‌یاب در بیرجندروز سه‌شنبه با انفجار خانه‌ای در بیرجند کودک یکساله زیر آوار گرفتار شد.

نت شهر : به گزارش خبرآنلاین، مسئول روابط عمومی هلال‌احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: سه‌شنبه با اعلام وقوع انفجار گاز در یک خانه در مهرشهر بیرجند از سوی آتش‌نشانی، چهار تیم تخصصی امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند.
علیرضا احمدی پیما گفت: نجاتگران هلال‌احمر با ارزیابی محل حادثه به آماده‌سازی محیط برای جست‌وجوی سگ‌های تجسس برای یافتن مصدومان احتمالی حادثه پرداختند. وی با اشاره به اینکه استفاده از سگ‌های تجسس برای جست‌وجـــــو و نجات حادثه دیدگان امری ضروری است، اظهار کرد: متأسفانه ازدحام جمعیت در محل حادثه مانع از فعالیت بدون دغدغه نیروهای امدادی می‌شد که با حضور به موقع پلیس شرایط امداد مساعد شد.
وی با بیان اینکه مرکز نگهداری سگ‌های تجسس هلال‌احمر استان از سال 90 مشغول فعالیت و آماده‌سازی سگ‌های زنده‌یاب برای استفاده در این گونه حوادث است، افزود: در این حادثه «جکی» و «مایلو»، دو سگ زنده‌یاب هلال‌احمر استان توانستند نوزاد یک ساله را که در آغوش پدر پناه گرفته بود، زنده از زیر آوار نجات دهند. وی گفت: متأسفانه در این حادثه پدر خانواده جان خود را از دست داد.

تگ ها:
مطالب مرتبط
جعبه سیاه کشتی چیست | جعبه سیاه کشتی چه اطلاعاتی را ثبت می کند
جعبه سیاه کشتی چیست | جعبه سیاه کشتی چه اطلاعاتی را ثبت می کند
خبر تعطیلی  مدارس در روز چهارشنبه؟ | آیا مدارس چهارشنبه ها تعطیل است؟
خبر تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه؟ | آیا مدارس چهارشنبه ها تعطیل است؟
جزئیات درگیری مسلحانه قاچاقچیان مواد مخدر با پلیس در لارستان
جزئیات درگیری مسلحانه قاچاقچیان مواد مخدر با پلیس در لارستان
نظرات