حسگر های قابل پوشش ممکن است به زودی بتوانند حالات دست و زبان اشاره را به زبان انگلیسی ترجمه کنند و به این طریق راه حلی مؤثر جهت برقراری ارتباط میان ناشنوایان و کسانی که زبان اشاره را بلد نیستند، ارائه کند. 

 

محققان و مهندسان دانشگاه ای اند ام تگزاس (Texas A&M University) در حال توسعه وسیله ای قابل پوشش برای تشخیص حرکات و فعالیت های عضلات دست انسان هستند. این حسگر ها حالات دست انسان را با استفاده از دو حسگر تشخیص می دهند: یکی از این حسگر  ها به حرکت مچ واکنش نشان داده و دیگری حرکات عضلاتی دست را تشخیص می دهد. در مرحله بعد یک برنامه به صورت بی سیم این اطلاعات را دریافت کرده و آن ها را به زبان انگلیسی ترجمه می کند. 

 

Sensor Could Translate Sign Language Into English 2پس از انجام چند تحقیق و بررسی اولیه، مهندسان دریافتند دستگاه هایی وجود دارند که می توانند زبان اشاره را به متن ترجمه کنند ولی طراحی آن ها چندان دقیق نیست.روزبه جعفری رهبر این تحقیقات و پروفسور رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه A&M تگزاس می گوید: "بیشتر فن آوری های موجود در این زمینه، بر اساس دوربین یا بینایی عمل می کنند. این طراحی ها به اندازه کافی دقیق و مناسب نیستند چرا که هنگام استفاده از زبان اشاره، فرد از حرکات دست در ترکیب با حرکات ظریف تر انگشتان استفاده می کند. من فکر کردم بهتر است حسگر های حرکتی و حسگر های فعالیتی عضلات را با یکدیگر ترکیب کنم و در نهایت به ایده یک وسیله قابل پوشش رسیدم."

 

محققین نمونه ای از سیستمی که بتواند کلمات رایج در گفتگو های رایج روزمره مردم را تشخیص دهد استفاده کرده اند. جعفری گفت زمانی که گروه تحقیقاتی اقدام به گسترش این طرح کند، کلمات دیگری که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند نیز به آن اضافه خواهد شد تا این وسیله دایره لغات بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.

 

یکی از مشکلاتی که این طرح با آن رو به روست، مسئله یاد گیری سیستم برای واکنش نسبت به عملکرد های هر فرد به صورت جداگانه است. در فرآیند یادگیری، از فرد ناشنوا خواسته می شود هر حرکت دست را چند بار تکرار کند. این فرآیند ممکن است تا 30 دقیقه به طول انجامد. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )