پلیس مالزی تروریست هکری را دستگیر کرده است که واشنگتن او را به اتهام دزدی‌ اطلاعات مربوط به بیش از هزار نفر از نظامیان و دولتمردان آمریکایی و دادن این اطلاعات به تروریست های داعش، مجرم شناخته و در پی دستگیری او بوده است. 

 

پلیس مالزی در بیانیه ای اعلام کرد: "مرد دستگیر شده، 20 سال سن داشته و در تاریخ 15 ام سپتامبر دستگیر شد. او سال پیش برای تحصیل در زمینه کامپیوتر در یکی از دانشگاه های خصوصی وارد این کشور آسیای جنوب شرقی شده بود."

Hacker Who Sent US Data to ISIS Is Arrested 2دیوان عالی عدالت آمریکا (The US Department of Justice) پنج شنبه در اعلامیه ای گفت آن ها به دنبال استرداد این فرد اهل کوزوو (Kosovo) با نام آردیت فریزی (Ardit Ferizi) ، ملقب به "Th3Dir3ctorY" می باشند.

 

دستیار وکیل همگانی، جان پی کارلین (John P Carlin) در اظهارات خود گفت: "این اولین پرونده از نوع خود می باشد که چنین اتهاماتی در آن مطرح شده است. ما سعی می کنیم فریزی را در قبال سرقت اطلاعات و نقش او در هدف گیری کارکنان آمریکا توسط داعش پاسخگو شناخته."

 

در بیانیه دیوان عالی عدالت آمریکا، فریزی "یک تروریست هکر" نام گرفته است به این معنی که او داده های هک شده را به عضوی از گروه داعش ارائه کرده که آن فرد نیز این داده ها را که شامل نام، آدرس ایمیل، پسوردایمیل، مکان و شماره تلفن حدود 1351 عضو ارتش آمریکا و دیگر کارکنان دولتی بوده است را به صورت یک سند (Document) 30 صفحه ای در توییتر پست کرده است.

 

Hacker Who Sent US Data to ISIS Is Arrested 3عنوان این پیام توییتر چنین بود: "خبر: ارتش و دولت آمریکا توسط بخش هک اطلاعات دولت اسلامی هک شد". به گفت دیوان عالی عدالت آمریکا در این سند گفته شده: "ما در ایمیل ها و سیستم رایانه ای شما هستیم، هر حرکت شما را تحت نظر گرفته ثبت می کنیم. ما اسامی و آدرس شما را در اختیار داریم، در ایمیل ها و حساب های کاربری شبکه های اجتماعی شما هستیم. ما اطلاعات محرمانه شما را استخراج کرده و اطلاعات شخصی شما را به سربازان خلیفه می دهیم که به زودی با اجازه خداوند در سرزمین خودتان به شما حمله خواهد کرد."

 

به علاوه گفته می شود که این سند برای حامیان داعش در آمریکا و دیگر کشور های جهان جهت استفاده از اطلاعات " مربوط به کارمندان دولت، منتشر شده است و هدف از آن تحریک حامیان این گروه تروریستی به انجام حملات تروریستی علیه افراد موجود در فهرست می باشد."

 

اگر این فرد گناهکار شناخته شود، باید به مدت 35 سال را در زندان سپری کند. در طی چند سال اخیر، پلیس مالزی افراد مشکوک زیادی را که به گفته آن ها جهت طرح ریزی برای انجام حملات تروریستی در این کشور با داعش همکاری می کرده اند، دستگیر کرده است.

 

Hacker Who Sent US Data to ISIS Is Arrested 4مقام ارشد مبارزه با تروریسم مالزی، ایوب خان میدین پیتچی (Ayob Khan Mydin Pitchay) در ماه ژوئن به خبرگزاری فرانسه (AFP) گفت تا کنون 108 نفر که مشکوک به داشتن ارتباط با داعش بودند و قصد سفر به سوریه یا عراق را داشته اند، دستگیر شده اند.

 

مالزی که بیشتر جمعیت آن را مسلمانان تشکیل داده اند، شاخه ای جدید از اسلام را پیاده می کند و در سال های اخیر حملات تروریستی خاصی در آن اتفاق نیفتاده است.ولی با این حال نگرانی ها در کشورهایی با چند مذهب به علت احتمال ایجاد نگرش های افراطی اسلامی و تشکیل گروه های نظامی در آن ها، در حال افزایش است. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه جدید هک واتس اپ | مراقب هک وات اپس باشید | مراقبت از هک نشدن واتس اپ
شیوه جدید هک واتس اپ | مراقب هک وات اپس باشید | مراقبت از هک نشدن واتس اپ
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )