ماه های گذشته، ماه های خوبی برای فیفا نبوده است، نهاد ریاست فوتبال طی اخباری اعلام کرد که مقامات ارشد، در حال بررسی جرائم مربوط به فساد بودند. اما سازمان اجازه نمی دهد که آن مشکلات قانونی، در روند بهبود آتی فوتبال مداخله ای ایجاد کند. ماه آینده، فیفا و هیئت مدیره انجمن بین المللی فوتبال (IFAB) که مسئول تعیین قوانین فوتبال هستند، به منظور توسعه یک استاندار پوشیدنی برای بازی، جلساتی را برگزار خواهند کرد.

 

به طور خلاصه، ایده پشت این ابتکار این است که تمامی تیم های حرفه ای از تکنولوژی های ردیابی اطلاعات مشابهی برای اهداف آموزشی خود استفاده کنند. این تکنولوژی ها می توانند به مسابقات زنده راه پیدا کنند تا برای پزشکان و مربیان که در حاشیه نشسته اند، کمکی را ارائه دهند. از آن جا که در حال حاضر سیستم یکپارچه ای وجود ندارد، هر باشگاه مجاز است که با روش انتخابی خود، عمل کند؛ بنابراین هدف، ارائه راه حلی است که بتواند در سراسر شبکه FIFA به شیوه ای یکسان برای همه، عمل کند.

 

به عنوان مثال، سیاتل ساندرز، از سیستم های Catpult و Omegawave استفاده می کند. این امر برای تیم امکان کنترل طیف وسیعی از عناصر سلامت و تناسب اندام بازیکنان را فراهم می کند که از جمله این عناصر می توان به بازده انرژی، استقامت، تغذیه، الگوهای خواب و سطح خستگی اشاره کرد. این طورکه SportTechie می نویسد، کلید راه یابی این تکنولوژی ها به فیفا این است که آن ها دارای مزایای پزشکی پیشگیرانه هستند و خطری برای ورزشکاران ایجاد نخواهند کرد. 

 

جالب خواهد بود بدانیم که ماه آینده مقامات فوتبال، چه پوشیدنی را از شرکت های تکنولوژی های پوشیدنی دریافت می کنند و این که آیا فیفا قادر به برطرف کردن نیازهای هر باشگاه خواهد بود یا خیر. چرا که احتمالا، رئال سالت لیک و منچستر یونایتد درمورد چگونگی ردیابی اطلاعات، دیدگاه های مختلفی خواهند داشت.

 

به نظر شما آیا این استاندارد می تواند راه حل مناسبی برای سیاست های کنترلی فیفا باشد؟

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
بررسی خودروی جدید هیوندای النترا 2017 Elantra
بررسی خودروی جدید هیوندای النترا 2017 Elantra
محصولات جدید اپل، ایکس باکس و سامسونگ در سال 2017
محصولات جدید اپل، ایکس باکس و سامسونگ در سال 2017
اولین اسلحه مکانیکی دنیا: ربات غول پیکر
اولین اسلحه مکانیکی دنیا: ربات غول پیکر
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )