انتقاد آمریکا از ظلم آل سعود نسبت به شیعیانوزارت خارجه آمریکا در اقدامی غیرمنتظرانه از دولت عربستان خواسته است نسبت به شهروندان شیعه خود رفتار انسانی نشان دهد.

نت شهر : به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که چند ساعت پیش منتشر شد در چرخشی سیاسی نسبت به عربستان از این کشور خواست در برابر شهروندان شیعی خود نرمش بیشتری نشان دهد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد عربستان با شهروندان شیعه خود بدرفتاری می کند و باید حقوق اساسی آنها را رعایت کند. این اولین بار است که آمریکا در مقابل نقض حقوق بشر از سوی عربستان اینگونه واکنش نشان می دهد.

در گزارش وزارت خارجه آمریکا آمده شده است که دولت عربستان به خاطر دین و گرایش سیاسی افراد آنها را بازداشت می کند و از کوچکترین حقوق انسانی محروم می کند. آمریکا از مسئولان سعودی خواسته است نسبت به شهروندان خود عادلانه رفتار کند.

 در بخش دیگر این گزارش نیز به ندادن مجوز برای برگزاری فرایض مذهبی به غیر مسلمانان در عربستان سعودی به طور علنی و حتی شخصی اشاره شده است.

عربستان سعودی سالها شیعیان این کشور را به خاطر گرایش مذهبی خود در فقر و محرومیت نگاه داشته است. گزارش سازمانهای حقوق بشری و سازمان ملل نشان می دهد شیعیان مکه و مدینه مجبور هستند در چادرهای اطراف شهر زندگی  کنند. 

تگ ها:
مطالب مرتبط
حرکت عجیب ملکه زیبایی عراق و عذر خواهی وی از مردمش
حرکت عجیب ملکه زیبایی عراق و عذر خواهی وی از مردمش
کره شمالی هر گونه شادی را برای مردمش ممنوع نمود | علت و جزییات ممنوعیت شادی در کره شمالی
کره شمالی هر گونه شادی را برای مردمش ممنوع نمود | علت و جزییات ممنوعیت شادی در کره شمالی
جمعه سیاه یا بلک فرایدی black friday |  فروشگاه های ایرانی که جمعه سیاه برگزار می کنند | جمعه سیاه در ایران
جمعه سیاه یا بلک فرایدی black friday | فروشگاه های ایرانی که جمعه سیاه برگزار می کنند | جمعه سیاه در ایران
نظرات