شلیک امواج رادیویی با اسلحه ی ضد پهپاد 

با این که ارتش آمریکا در حال ایجاد راه های جدید و وحشت آور برای نابودی هواپیماهای بدون سرنشین است اما به راحتی نمی توان بسیاری ازاین سیستم ها را برای استفاده در مناطق غیرنظامی، سازگار دانست. به همین دلیل Battelle ،مدافع هواپیماهای بدون سرنشین را ایجاد کرده است که یک تفنگ دستی است که می تواند با رگباری از امواج رادیویی به صورت آفلاین، پهپاد را مورد اصابت قرار دهد.

 

" الکس مورو، مدیر فنی این پروژه در بیانیه ای اعلام کرد: این اسلحه می تواند در بسیاری از تنظیمات به ما کمک کند، از چمن کاخ سفید گرفته تا پایگاه ها و سفارتخانه های خارج از کشور؛ از زندان ها و مدارس تا مکان های تاریخی." این اسلحه می تواند به راحتی و با اطمینان، بسیاری از تهدیدها را خنثی سازد. وزن آن حدود 10 پوند است و قادر است از 400 متری، پهپادها را مورد هدف قرار دهد. 

 

زمانی که ماشه کشیده شود، این اسلحه، انفجاری از انرژی الکترومغناطیسی تنظیم شده با رایج ترین فرکانس های ISM و GPS را شلیک می کند و پهپاد را غیرفعال می کند به گونه ای که ارتباط پهپاد با اپراتورش قطع می شود و دیگر قادر به پذیرش دستورات اپراتور نمی باشد. این امر به خصوص در مواقعی که پهپاد مجهز به یک دستگاه منفجره باشد، سودمند می باشد.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

 

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
جزئیات  هک 365 حساب بانکی توسط پسر 22 ساله تهرانی | هک حساب بانکی توسط پسر 22 ساله به روش خرید اینترنتی
جزئیات هک 365 حساب بانکی توسط پسر 22 ساله تهرانی | هک حساب بانکی توسط پسر 22 ساله به روش خرید اینترنتی
تبلیغات
loading...
نظرات