در زمان استراحت، استراحت واقعی داشته باشید. پژوهش ها نشان داده که زمان های کوتاه استراحت یا ناهار کارایی ما را افزایش می دهند.

 

نت شهر: استرس و اضطراب در محیط کار به یک خطر شغلی برای افراد در سراسر جهان تبدیل شده است پژوهش ها نشان می دهند در مدت کوتاهی می توانند در مقابل فرسایش ناشی از استرس های کاری تاب بیاورند. فرهنگ سرعت، آسایش و لذت آنی هم ما را به سوی واکنش های استرس زا می کشاند.

آیا استرس کاری زنان با استرس کاری مردان تفاوت دارد؟

براساس تعریف، چون استرس پاسخ فیزیکی بدن و روان به شرایط خطرناک است، پژوهش ها نشان داده است که استرس زنان در محیط کار بیشتر به عدم تعادل بین خانه و شغلشان ارتباط دارد و استرس کاری مردان بیشتر به شغلشان مربوط است.

تحقیقات گویای این مطلب است که زنان بیش از 60 درصد در نگهداری خانه و فرزندان موفق ترند. زنان مجرد و مطلقه (بیوه) که به تنهایی زندگی می کنند حدود 80 تا 100 درصد مسئولیت های خانه داری و بچه داری را بر عهده دارند. در نتیجه بیشتر احتمال دارد که زنان از رفتن به سرکار دچار استرس شوند.

شرایط مکانی یکی از بخش های پیش بینی استرس است. بنابراین یک خانم در جایی با انعطاف کمتر در معرض خطر بیشتری نسبت به محیط های آرام قرار دارد. جالب است که پیامد استرس زنان به طور قابل توجهی متفاوت است. به طور طبیعی زنان می توانند چند کار را با پیچیدگی آن انجام دهند. بدون در نظر گرفتن کار برای خود یا دیگران، خانواده و کار از هم جدا نیستند. پس باید به دنبال راه هایی برای کاهش استرس باشیم.


خوب صبحانه بخورید. خوردن صبحانه یکی از سالم ترین عادت هاست. بدن و مغز ما در طول شب حدود 12 ساعت یا بیشتر بدون کربوهیدرات ها بوده است صبح هنگام تجدید قوا برای یک روز جدید است. غذاهای ساده خیلی بهترند؛ می توانید روز خود را با ماست و میوه و یا پروتئین، کلسیم و ویتامین ها آغاز کنید.

روغن ها یا بوهای ملایم و معطر مانند رز و نارگیل و لیمو استرس را کاهش می دهند.


در زمان استراحت، استراحت واقعی داشته باشید. پژوهش ها نشان داده که زمان های کوتاه استراحت یا ناهار کارایی ما را افزایش می دهند. بنابراین بهتر کار خواهید کرد. قدم زدن در بیرون اثر زیادی دارد.

گفت و گوهای روشن و درست، روش مهمی در کاهش استرس های ناشی از انتظارات است. گاهی اوقات زنان با احساسات گفت و گو می کنند؛ متأسفانه در چنین گفت و گوهایی پیام اصلی گم می شود.


به طور طبیعی، کافئین موجب واکنش های استرس زای جسمی می شود. در محل کار چقدر چقدر قهوه یا نوشیدنی های کافئین
دار می نوشید؟ آن ها را کم کنید و به جایش آب بنوشید.

بیاموزید چگونه واقعا استراحت کنید. ممکن است این پیشنهادات تکراری به نظر بیایند اما زنان نسبت به افراد دیگر بیشتر از خود مراقبت می کنند. این احساس مسئولیت در قبال خود در زمان کار هم با آنهاست.

موسیقی آرام گوش کنید و به چیزهای خوب گذشته فکر کنید، حتی اگر کوچک باشد. زمان های دلچسب بازده کاری را افزایش می دهد.

استرس را جدی بگیرید و ساده نپندارید.

در محیط کار چه چیزهایی به شما آرامش می دهد و از استرس دور می کند؟ هر یک از عواملی که در کاهش استرس نقش دارند را پیدا کنید.


بیرون از محل کار از خود مراقبت کنید. خواب خوب تعادل هورمونی و ترمیم سلولی را برای بدن ما فراهم می کند. ببینید به چه چیزهایی نیاز دارید تا 7-8 ساعت بخوابید. غذای مناسب بخورید تا بدنتان را برای زمان استرس آماده کند. سس ها و مواد شیمیایی را کاهش دهید یا قطع کنید.

در زمان بندی سخت برنامه ها، ورزش کاهنده ی خوبی برای استرس است.

در مورد کاهش استرس اضطراب نداشته باشید و از آن نگرانی نسازید. نفس های عمیق بکشید و افکار منفی را به مثبت تبدیل کنید.

منبع: phow

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا وقتی که پلک می زنیم دید ما تار نمی‌شود
چرا وقتی که پلک می زنیم دید ما تار نمی‌شود
استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ راه بیندازیم؟
استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ راه بیندازیم؟
چگونه روی محیط اطراف مان اثرگذار شویم
چگونه روی محیط اطراف مان اثرگذار شویم
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )