خرید 67 میلیارد دلاری شرکت EMC توسط شرکت دل (Dell)شرکت دل (Dell) اعلام کرد قصد دارد شرکت ارائه دهنده سرویس های ذخیره اطلاعات ای ام سی (EMC) را با پرداخت رقم 67 میلیارد دلار خریداری کند. این قرار داد، بزرگ ترین معامله در تاریخ صنعت تکنولوژی خواهد بود. هم اکنون سهام EMC به سختی 33.15 دلار ارزش دارد. مایکل دل (Michael Dell) مؤسس و مدیر عامل شرکت دل گفت: "ما سعی داریم شرکت را به سمت زمینه های مرتبط به آی تی توسعه دهیم و این معامله به کار ما شتاب بیشتری می دهد."

 

تصاحب شرکت ای ام سی پیچیدگی های خاص خود را دارد چرا که طبق گزارش این توافق شامل بندی است که به شرکت ای ام سی اجازه می دهد پیشنهادات ارائه شده از دیگر شرکت های رقیب دل را نیز بررسی کند. ظاهراً این شرط برای اطمینان دادن به سرمایه گذاران ای ام سی از دریافت بهترین پیشنهاد در قبال ارزش شرکت می باشد. این شرکت در حال حاضر از سوی شرکت Elliott Management تحت فشار است. پیش از این نیز قرار داد ای ام سی با شرکت Hewlett-packed به هم خورده است. تملیک شرکت ای ام سی توسط دل همچنین شامل 81 درصد مبلغ نرم افزار ابری این شرکت یعنی VMWare نیز می شود.

 

با سر گرفتن این معامله (که هنوز توسط سهام داران تائید نشده است) و اضافه شدن تجارت فضای ذخیره دیجیتال شرکت ای ام سی به سرور و سرویس های آی تی (IT) شرکت دل، این شرکت به یکی از بزرگ ترین شرکت های ارائه کننده محصولات رایانه ای تبدیل خواهد شد. شرکت دل (که هم اکنون 3 امین شرکت بزرگ تولید کننده رایانه در جهان است) گفته است قادر است خدماتش را تماماً از ابتدا تا انتها (end-to-end solution) خودش به تنهایی به مشتریان ارائه دهد. البته این تصاحب عملاً خلاف جریان صنعت تکنولوژی امروزی است و بسیاری از شرکت های بزرگ مانند اچ پی (HP) و ای بی (eBay) به جای بزرگ کردن شرکت های خود، در جهت خرد کردن آن ها تلاش می کنند تا بتوانند در مقابل تغییرات بازار عملکرد بهتری از خود نشان دهند.

 دو سال پیش، شرکت دل برای دوری کردن از فشار سرمایه گذاران عمومی، به یک شرکت خصوصی تبدیل شد. این معامله دل نیز می تواند فرصتی مشابه برای استراحت ای ام سی باشد. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
چگونه هزینه اینترنت خود را کاهش دهیم؟ بهترین راه برای کاهش هزینه های گزاف اینترنت
چگونه هزینه اینترنت خود را کاهش دهیم؟ بهترین راه برای کاهش هزینه های گزاف اینترنت
اینترنت 4G در ماه راه اندازی می شود
اینترنت 4G در ماه راه اندازی می شود
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات  در مورد اینترنت ADSL
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات در مورد اینترنت ADSL
تبلیغات
loading...
نظرات