الهه رضایی - مجری پیشکسوت برنامه‌های کودک - جزو هنرمندانی است که نامش در بین تایید صلاحیت‌شدگان برای شرکت در انتخابات شورای شهر دیده می‌شود. او می‌گوید: اگر در شورای شهر باشم، امیدوارم همراه با بچه‌های دیروز‌، برای بچه‌های امروز و فردا کاری کنم.\

  این مجری قدیمی برنامه‌های کودک که طی این سال‌ها همواره در حیطه‌ی کودک فعالیت داشته، معتقد است: مطمئنا مسائل و مشکلات شهری زیاد است اما هر فردی که عضو شورای شهر است باید در زمینه‌ای فعالیت کند که تجربه دارد و حس می‌کند در آن زمینه می‌تواند فایده‌ای برساند.

  *** دوست دارم در شورای شهر در حیطه‌ای که تجربه دارم قدم بردارم

 رضایی در گفت‌وگویی که با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) داشت، با بیان اینکه انجام کارهای فرهنگی را دوست دارد، خاطرنشان می‌کند: مشکلاتی در فضای شهری و جوامع وجود دارد که اگر افراد بتوانند یک قدم برای رفع مشکلات بردارند موثر خواهند بود؛ به دلیل اینکه شخصا علاقه به کارهای فرهنگی دارم. دلم می‌خواست در شورای شهر شرکت کنم تا شاید بتوانم در راستای حل مشکلات در حیطه‌ای که تجربه دارم قدمی بردارم.

  او همچنین درباره‌ی راهکارهایی که برای ارائه در شورای شهر دارد، به خبرنگار ایسنا می‌گوید: مشکلات در جوامع شهری زیاد هستند اما با توجه به تجربه‌ای که من در عرصه‌ی کودک دارم و به دلیل اینکه بچه‌های کار را می‌دیدم و شرایطشان خیلی برایم آزاردهنده بود، به همین خاطر پرداخت به این مساله و فراهم کردن شرایط مناسب برای کودکان برایم خیلی اهمیت داشت اما در مقابل مساله خانم‌ها هم برایم اهمیت دارد، به ویژه خانم‌هایی که سرپرست خانوار هستند و قطعا مشکلاتی نیز دارند.

 *** بیشتر توجهم در شورای شهر به کودکان و خانم‌ها خواهد بود

 وی ادامه می‌دهد: بیشتر توجهم در شورای شهر به حیطه‌ی کودکان و توجه به خانم‌هاست. اگر چه مطمئنا مشکلات زیادی در فضای شهری جوامع وجود دارد اما اعتقاد من بر این است که افراد در زمینه‌هایی که مهارت و تجربه دارند باید در همان زمینه فعالیت داشته باشند. در نهایت شخصا به خاطر توانایی و اطلاعاتی که در زمینه کودک دارم دلم می‌خواهد بیشتر در همین زمینه قدم بردارم.

 رضایی در ادامه گفت‌وگوی خود وقتی با پرسشی مبنی بر اینکه فکر می‌کنید محبوبیت شما در حوزه‌ی کودک چقدر در شورای شهر امیدوارتان می‌کند تا موفق باشید؟ مواجهه می‌شود با خوشرویی تمام اینگونه پاسخ می‌دهد: در وهله‌ی اول مردم باید نسبت به شورای شهر و افرادی که کاندیدای این شورا هستند و تایید صلاحیت شده‌اند مطلع باشند که من مطمئن نیستم که همه مردم در جریان باشند؛ بنابراین شاید محبوبیتم در حوزه‌ی کودک بتواند در میزان موفقیتم در شورای شهر موثر باشد اما به هر حال من فکر می‌کنم دوستان بر اساس صلاحی که می‌شناسند، می‌توانند به افراد مورد نظر رأی دهند چرا که سلیقه‌ها متفاوت است.

 وی در عین حال می‌گوید: تا جایی که بتوانم، در شورای شهر کاری را انجام می‌دهم که در خور مردم باشد و برایشان مفید باشد.

 *** علت حضور کمرنگ در تلویزیون؟

 این مجری برنامه‌های کودک درباره‌ی حضور کمرنگش در تلویزیون، بنا بر در خواست خبرنگار ایسنا اینگونه توضیح می‌دهد: ما کارمندان تلویزیون بودیم و مساله بازنشستگی پایان کار مفید هر فردی در هر سازمانی است. من از سال 87 بازنشسته شدم و تاکنون حضور مستمری در تلویزیون نداشتم اما گاهی پیش آمده که برنامه‌های کوتاهی را اجرا کردم؛ به عنوان مثال حدود یک سال و نیم برنامه «بچه‌های دیروز» شبکه تهران را اجرا می‌کردم. همچنین یک برنامه کوتاهی هم طی چند ماه گذشته برای شبکه بازار داشتم؛ بنابراین نمی‌توان گفت اصلا طی این سال‌ها در تلویزیون حضور نداشتم.

 رضایی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از نیروهای جوان‌تر در حوزه برنامه‌های کودک تلویزیون، یادآور می‌شود: در حال حاضر نیروهای جوان‌تری هستند که در حوزه‌ی کودک فعالیت دارند و من دیگر به خاطر گرفتاری‌ها و کارهایی که درگیرش هستم برای اجرا فرصتی ندارم، مگر برنامه‌های کوتاهی که پیشنهاد شود؛ ضمن اینکه شکل و شمایل برنامه‌های کودک حال حاضر نسبت به گذشته تغییر کرده و باید فرصت مناسب و بیشتری صرف آن کرد که من شخصا درگیر کارهای دیگر هستم.

 همچنین وی درباره‌ی اینکه آیا هنوز تمایل دارد در حوزه کودک روی آنتن تلویزیون بیاید؟ اینگونه می‌گوید: نمی‌توانم بگویم کارم را دوست ندارم، ولی تجربه‌ی کاری موجب می‌شود کارهایی که یک فرد دوست دارد انجام دهد نه اینکه پیشنهادهایی که به او می‌شود. هر چند که شاید پیشنهادهای خوبی انجام شود ولی در نهایت پیشنهادها باید مورد علاقه فرد باشد.

 *** می‌گویند برنامه‌های کودک نسبت به گذشته افت کرده است

  این مجری برنامه‌های کودک درباره اینکه می‌گویند برنامه‌های کودک حال حاضر نسبت به گذشته افت پیدا کرده است، اینگونه بیان می‌کند: این نظری است که هم می‌گویند؛ راستش من برنامه‌های کودک حال حاضر تلویزیون را خیلی دنبال نمی‌کنم اما خیلی‌ها می‌گویند برنامه‌های کودک حال حاضر به زیبایی برنامه‌های گذشته نیست. حداقل در این زمینه این را می‌دانم که تولیدات داخلی‌مان افت زیادی کرده است در صورتی که ما تولیدات داخلی زیبایی هم داشتیم.

 وی می‌افزاید: خوشبختانه ما در حوزه‌ی انیمیشن تولید داخلی هم داریم، اما تولیدات غیرانیمیشنی داخلی‌مان در گذشته بهتر بود. به نظر می‌رسد متاسفانه در حال حاضر توجهی به این مساله نمی‌شود.

  *** دلیل ادامه‌دار نبودن حضور در برنامه‌ «خانواده»؟

 الهه رضایی در پایان گفت‌وگوی خود با با اشاره به اجرای‌اش در برنامه «خانواده» شبکه اول سیما می‌گوید: بخشی از حاضر نشدنم در برنامه‌ی «خانواده» به افرادی که در برنامه حضور داشتند برمی‌گردد، بخشی دیگر هم به این مساله ربط دارد که هر فردی یک نوع از اجرا را می‌پسندد و شاید من به دلیل اینکه بیشتر در کار کودک فعالیت داشتم، نوع گفتار و کلامم اینگونه به نظر می‌رسید که در حیطه کودک علاقه‌مند‌تر و موفق‌تر بودم. ضمن اینکه آن زمان نیروهایی حضور داشتند که مشغول فعالیت بودند و من هم خیلی پیگیر نشدم.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان مراسم تشییع پیکر مهدی آرین‌نژاد دوبلور | مکان مراسم خاکسپاری مهدی آرین‌نژاد
زمان مراسم تشییع پیکر مهدی آرین‌نژاد دوبلور | مکان مراسم خاکسپاری مهدی آرین‌نژاد
واکنش کنایه‌آمیز مهراب قاسمخانی به نوسانات ارز و دلار
واکنش کنایه‌آمیز مهراب قاسمخانی به نوسانات ارز و دلار
زمان پخش سریال ستایش 3  | آیا سریال ستایش 3 ساخته  است | بازیگران سریال ستایش 3
زمان پخش سریال ستایش 3 | آیا سریال ستایش 3 ساخته است | بازیگران سریال ستایش 3
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )