فاطمه هاشمی می گوید: ساعت 17:30 » بود. مطمئن شده بودیم پدر تصمیمش را گرفته و ثبت نام نخواهد کرد. از صبح با یاسر، مهدى و عماد (پسرمحسن) در دفتر حاج آقا بودیم. همه حرفها را زده بودیم. شوخى و جدى همه دغدغه ها مطرح شده بود. به این نتیجه رسیده بودیم که مردم به تمام معنا خواستار حضور پدر هستند تا وضعیت کشور را سامان دهد. نیامدن پدر به معناى ناامید شدن بخش گسترد هاى از مردم بود.
به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ او می افزاید: در خواستها در این چند روز براى حضور پدر در انتخابات بی سابقه بود. ما فکر می کردیم اگر حاج آقا در انتخابات ثبت نام نکند بخش قابل توجهى از مردم انگیزه شان براى شرکت در انتخابات و راى دادن را از دست خواهند داد.

فاطمه هاشمی اضافه می کند: ساعت 17:15 تلفن دفتر پدر زنگ خورد. ایشان مکالمه نسبتا کوتاهى داشتند و بعد از آن از اتاق بیرون آمدند و « بسم الله... برویم » گفتند

متن گفت و گوی شرق با فاطمه هاشمی در پی می آید:

چه کسى به ایشان زنگ زد؟ 
نمی دانم ما سوال نکردیم ایشان براى پاسخ دادن به آن تلفن به دفتر خود رفتند ما در اتاق دیگرى بودیم. بعد از آن تلفن حاج آقا گفتند« بس مالله؛ برویم » ما باور نمی کردیم.

آقای هاشمی گفته بودند که منتظر پاسخ رهبری برای حضور در انتخابات هستند و بدون هماهنگی ایشان وارد عرصه انتخابات نمی شوند.

من نمی دانم چه کسی تلفن کرد. اما حتما دغدغه هایشان برطرف شد که ساعت 17:30 و نیم ساعت مانده به پایان زمان ثبت نام راهی وزارت کشور شدند.

گفته شده دیدارها و تقاضاها براى حضور پدرتان به صورت فشرده تا آخرین لحظه ها ادامه داشته است. با چه کسانى دیدار کردند؟

برخى از نمایندگان با آقاى مطهرى آمدند. مشاورانشان جلسه گذاشتند. چندین نفر دیگر هم آمدند.

اعضاى خانواده براى چه در دفترشان حضور  داشتند؟

ما تقاضاهاى مردمى را می دیدیم. از شب قبل به خانه پدر رفته بودیم و این درخواست ها را مطرح کردیم.

اما به نظر می رسید اعضاى خانواده هاشمى مخالف حضور او در انتخابات بودند.

بله همه مخالف حضور پدر در انتخابات بودیم. براى خانواده سخت است. اما وقتى تقاضاهاى مردم براى حضور ایشان را دیدیم؛ درخواست هاى مختلفى در این مدت مطرح شد که به این نتیجه رسیدیم بخش عظیمى از مردم خواستار حضور حاج آقا در انتخابات هستند و با نیامدن ایشان دست رد به سینه آنها زده شده و نا امیدى ایجاد می شود. به همین دلیل به پدر اصرار داشتیم نباید و مردم را ناامید کند. پدر هم مىگفتند من نمى خواهم مردم ناامید شوند.

تحلیل شما از حضور آقاى هاشمى در انتخابات  چه بود؟

به نظر ما آمدن پدر حماسه و شور انقلابى را به مردم برمی گرداند هرچند براى خانواده سخت است. اما می گفتیم ما این سختى و رنج را به خاطر مردم تحمل می کنیم.

شما هنگام ثب تنام آقاى هاشمى در وزارت کشور  گریه کردید؟
گریه نکردم. خیلى خوشحال بودم. وقتى به در وزارت کشور رسیدیم و تجمع مردمى که با خوشحالى شعار مى دادند را دیدیم بسیار خوشحال شدیم. مردم مشتاق را که دیدیم حس خوبى داشتیم.

حضور شما و آقا یاسر هنگام ثبت نام آیت ا لله هاشمى در وزارت کشور پیام خاصى داشت؟ شما و برادرتان پیش از این هنگام ثبت نام آقاى روحانى در همایش اعلام کاندیداتورى او حضور داشتید؟

خیر، پیام خاصى نداشت. ما تصادفى در دفتر ایشان بودیم و همراهشان به وزارت کشور رفتیم. هیچ برنام هاى در این خصوص نبود. اما حضور من در همایش اعلام کاندیداتورى آقاى روحانى به این دلیل بود که من عضو حزب اعتدال و توسعه هستم و آقاى روحانى کاندیداى این حزب بود. طبیعى بود که من در آن همایش حاضر شوم. یاسر هم به دلیل اینکه در مرکز استراتژیک کار مى کند به همراه همه معاونان به همایش آمده بودند و در مراسم شرکت کردند. البته آقاى روحانى پیش از این گفته که اگر آیت الله هاشمى کاندیدا شود به نفع او کناره گیرى خواهد کرد بنابراین مشکلى هم در این زمینه نیست.

برخى شایعه ها مطرح شده که آقاى هاشمى  زودتر به وزارت کشور رفته بود و هماهنگی ىهایى براى ثبت نام همزمان ایشان با مشایى صورت گرفته است؟

این شایعه ها کذب است. هیچ هماهنگى نبوده است. تا آخرین لحظه خود آقاى هاشمى در حال بررسى بودند و تصمیمشان براى ثبت نام مشخص نبود.

آقاى هاشمى در جریان ثبت نام مشایى بودند؟ 

نخیر اطلاعى نداشتند.

با توجه به حضور پدرتان در انتخابات نگران  هجمه ها و تخریب ها علیه خانواده و آقاى هاشمى
نیستید؟


آقاى هاشمى در زندگى در اختیار مردم و انقلاب بوده و خواهد بود. در این سالها ما به تخریبها و هجمه ها عادت کرده ایم. دلیل این حملات به نظر ما جایگاه آقاى هاشمى در انقلاب و حسادت برخى ضدانقلاب است که به دنبال برخورد با انقلاب و اصل نظام هستند. اما در کل به این حمله ها بی تفاوت هستیم و اهمیتى ندارد. براى ما مردم مهم هستند که ارزش خدمتگزاران واقعى خود را می دانند. پدر ما هم براى همین مردم به صحنه آمده است.

فکر می کنید آقاى هاشمى در انتخابات راى  بیاورند؟

آنطور که گزارشها از شهرستانها نشان می دهد وضعیت آراى ایشان خوب است. در نهایت انتخاب با مردم است.
تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )