امتیاز دهید:

گاهی اوقات برای ما پیش می آید که نیاز داریم از درون سایت خود به سایت دیگری لینک دهیم. در اینگونه مواقع می بایست از لینک هایی که تحت عنوان لینک های Absolute یا "لینک های مطلق" شناخته می شوند استفاده کرد. برای این منظور فقط کافی است داخل دستور href آدرس کامل وب سایت مد نظر را وارد نماییم. فرض کنیم می خواهیم عبارت گوگل را در سایت خود نوشته و پس از کلیک روی آن به سایت گوگل وارد شویم. برای این منظور کد زیر را وارد ویرایشگر متن خود می کنیم:

<!DOCTYPE html>
<html>
  
   <head>
       <title>Netshahr</title>
   </head>
  
   <body>
       <p>
           <a href="http://www.google.com">Go to Google</a>
       </p>
   </body>
</html>

همانطور که در کد فوق می بینیم یک پاراگراف حاوی عبارت Go to Google در صفحه قرار داده ایم. سپس href تگ <a> که مرتبط با این پاراگراف است را برابر با آدرس کامل سایت گوگل قرار داده ایم (به خاطر داشته باشیم که پروتوکل http:// همواره می بایست نوشته شود. این عبارت مخفف واژگان Hypertext transfer protocol به معنی "پروتوکل انتقال داده فرامتنی" می باشد. به طور خلاصه کاری که این پروتوکل انجام می دهد این است که از طریق شبکه ای مثل اینترنت مابین سیستم های مختلف ارتباط برقرار می سازد). حال پس از ذخیره کردن فایل و به روز رسانی مرورگر لینک جدید را نیز خواهیم دید:

نحوه لینک دادن به یک سایت دیگردر صفحات اچ تی ام ال

می بینیم که لینک جدید ایجاد شده است. حال با کلیک روی آن به سایت گوگل خواهیم رفت:

لینک دادن به سایت گوگل در اچ تی ام ال

البته به خاطر داشته باشیم که لینک دادن به سایت های دیگر Page Rank سایت را تحت الشعاع قرار می دهد. به عبارت دیگر می بایست فقط در شرایط ضروری به یک سایت دیگر لینک دهیم که ارزش این کار را داشته باشد. در مقابل چنانچه سایتی معروف و پرطرفدار به سایت ما لینک دهد، این مسئله کمک به رتبه سایت ما خواهد کرد.


نظرات
نظرات
  • Mehran Sanea :

    سلام،خسته نباشید استاد.
    میخواستم بپرسم اگه من داخل وبلاگم یک لینک به یک سایت معتبر و معروف بدم،آیا ضرری برای وبلاگ من داره؟

    *منظور سایت"itpro.ir"میباشد.


    1393/10/11 20:12:01

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )