میزان طلاق تهرانیها در دوران عقدیک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری گفت: تحقیقات انجام شده نشان می دهد که 27 درصد از طلاقهای تهرانیها در دوران عقد زوجها رخ می دهد.


مجید ابهری در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه دوران عقد شیرین ترین دوره زندگی هر دختر و پسر جوانی می باشد اما متاسفانه در دهه اخیر بروز طلاق و افزایش آن در دوران عقد یکی از مشکلات اساسی خانواده ها شده است.

وی تاکید کرد: در سال 91 در تهران 27 درصد از طلاقها در دوران عقد اتفاق افتاده هر جند در شهرهایی مانند مشهد، اصفهان و شیراز،طلاق در دوران عقد حدود 40 درصد می باشد اما بطور میانگین در سراسر کشور بویژه تهران این رقم 27 درصد است.

این آسیب شناس گفت: مشکلاتی مانند مسکن، اشتغال مرد، عدم توانایی خانواده دختر در تهیه جهیزیه و آشکار شدن بعضی از مسائلی که مخفی شده بود از اصلی ترین دلایل طلاق در این دوران می باشد هرچند طلاق در دوران عقد ممکن است منجر به بیوه شدن دختر نشود اما از نظر عرف و فرهنگ جامعه ظهور مهر طلاق در شناسنامه تفاوت چندانی در اصل موضوع نداشته و دختر برای مدتها انگ بیوه شدن را با خود داشته و در صورت اقامت در شهر و دیار خود مجبور به تن دادن به ازدواجهای اجباری می شود.

وی اظهار داشت: ایجاد مقرراتی که بدون انجام مراسم زناشویی مهر عقد در شناسنامه درج نشود و یا بعد از جدا شدن و طلاق گرفتن در صورت عدم تحقق روابط زناشویی، شناسنامه دختر سفید بماند میتواند به آسیبهای کمتری منجر شود که البته آسیبهای روحی و روانی فرد با این مسائل قابل جبران نخواهد بود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
فائزه هاشمی: مرز شکن نیستیم | با ازدواج موقت مخالف نیستم به شرطی که حقوق زنان ضایع نشود
فائزه هاشمی: مرز شکن نیستیم | با ازدواج موقت مخالف نیستم به شرطی که حقوق زنان ضایع نشود
جزییات موشک بالستیک خرمشهر چیست | جدیدترین موشک بالستیک
جزییات موشک بالستیک خرمشهر چیست | جدیدترین موشک بالستیک "خرمشهر" | ویژگی ها و برد سه موشک جدید ایران
توصيه‌های رهبرانقلاب درباره مداحی و هيئت‌داری
توصيه‌های رهبرانقلاب درباره مداحی و هيئت‌داری
نظرات