یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری گفت: تحقیقات انجام شده نشان می دهد که 27 درصد از طلاقهای تهرانیها در دوران عقد زوجها رخ می دهد.


مجید ابهری در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه دوران عقد شیرین ترین دوره زندگی هر دختر و پسر جوانی می باشد اما متاسفانه در دهه اخیر بروز طلاق و افزایش آن در دوران عقد یکی از مشکلات اساسی خانواده ها شده است.

وی تاکید کرد: در سال 91 در تهران 27 درصد از طلاقها در دوران عقد اتفاق افتاده هر جند در شهرهایی مانند مشهد، اصفهان و شیراز،طلاق در دوران عقد حدود 40 درصد می باشد اما بطور میانگین در سراسر کشور بویژه تهران این رقم 27 درصد است.

این آسیب شناس گفت: مشکلاتی مانند مسکن، اشتغال مرد، عدم توانایی خانواده دختر در تهیه جهیزیه و آشکار شدن بعضی از مسائلی که مخفی شده بود از اصلی ترین دلایل طلاق در این دوران می باشد هرچند طلاق در دوران عقد ممکن است منجر به بیوه شدن دختر نشود اما از نظر عرف و فرهنگ جامعه ظهور مهر طلاق در شناسنامه تفاوت چندانی در اصل موضوع نداشته و دختر برای مدتها انگ بیوه شدن را با خود داشته و در صورت اقامت در شهر و دیار خود مجبور به تن دادن به ازدواجهای اجباری می شود.

وی اظهار داشت: ایجاد مقرراتی که بدون انجام مراسم زناشویی مهر عقد در شناسنامه درج نشود و یا بعد از جدا شدن و طلاق گرفتن در صورت عدم تحقق روابط زناشویی، شناسنامه دختر سفید بماند میتواند به آسیبهای کمتری منجر شود که البته آسیبهای روحی و روانی فرد با این مسائل قابل جبران نخواهد بود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )