فیلم «خماری 3» با فروش 82 میلیون دلاری در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های سینمای جهان در هفته‌ اخیر قرار گرفت.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «خماری 3» محصول کمپانی «برادران وارنر» با نمایش در 8600 سینما در 54 کشور به فروش 82 میلیون و 300 هزار دلاری دست یافت و پرفروش ترین فیلم سینمای جهان شد تا «سریع و خشن 6» را کنار بگذارد.

  این فیلم طی دو هفته‌ای که از اکران آن گذشته، 110 میلیون و 700 هزار دلار فروخته است. «خماری 3» با استقبال کم‌نظیر تماشاچیان همراه شده و عنوان بهترین کمدی را در تاریخ سینمای کشورهایی چون آلمان و آمریکا به دست آورده است.

  قسمت سوم این سه‌گانه 104 درصد بیشتر از «خماری 2» در سینماهای روسیه فروش داشته است که در ایتالیا این رقم به 162 درصد رسیده است.

  آمارها در کشورهای دیگری چون برزیل،‌ اتریش،‌ اسپانیا، هلند و استرالیا نیز مشابه بوده و این موفقیت چندین برابر «خماری 3» را نسبت به قسمت دوم این مجموعه نشان می‌دهد.

  به گزارش اسکرین دیلی، «گتسبی بزرگ» ساخته «باز لورمن» که در افتتاحیه جشنواره کن نمایش یافت، این هفته 22 میلیون و 600 هزار دلار به فروش قبلی خود افزود و با اکران در 55 کشور به فروش 120 میلیون دلار دست یافت.

  فیلم جدید «باز لورمن» در زادگاه این کارگردان استرالیایی صدرنشین گیشه سینماها شد. فروش فیلم اقتباسی «گتسبی بزرگ» در مکزیک طی هفته‌ی اول اکران، این اثر را در رتبه‌ دوم نشاند.

  گیشه‌ی سینماهای انگلیس همچنان در دست «گتسبی بزرگ» است و سینمادوستان کشورهای فرانسه،‌ آلمان، روسیه،‌ کره‌جنوبی، ایتالیا و اسپانیا هم به طرز چشمگیری از نسخه‌ جدید رمان «اسکات فیتزجرالد» استقبال کرده‌اند. این فیلم از 14 ژوئن روی پرده‌ی سینماهای ژاپن خواهد رفت.

  «سریع و خشن 6» هم به فروش 75 میلیون دلار در تعطیلات آخر هفته‌ گذشته دست پیدا کرد. فروش کلی این فیلم از زمان اکران تا کنون حدود 311 میلیون دلار بوده است.

  نیوزلند، مکزیک، ‌آلمان، روسیه، برزیل، انگلیس و آمریکا از جمله کشورهای میزبان فیلم جدید هستند.

  در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته‌ی گذشته‌ی سینمای جهان نام «مرد آهنی 3» نیز خودنمایی می‌کند. فیلم معروف کمپانی «والت دیزنی» در گیشه‌ی سینماهای جهان فروش 9 میلیون و 900 هزار دلاری را تجربه کرد. در مجموع فروش این فیلم به 795 میلیون و 200 هزار دلار رسیده است. «مرد آهنی 3» همچنین عنوان هفتمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان را کسب کرده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )