امتیاز دهید:

حرف p مخفف واژه paragraph به معنی "پاراگراف" است. در واقع هر محتوایی که داخل تگ های <p> و </p> قرار گیرد در قالب یک پاراگرف در صفحه مرورگر نمایش داده می شود. حال کدی که در آموزش قبل نوشتیم را به صورت زیر بازنویسی می کنیم (لازم به ذکر است در ادامه فقط بخش body را ویرایش کرده و مابقی کدهای دست نخورده باقی خواهند ماند):

   <body>
       <p>In the Name of the Most High</p>
       <p>Hello World!</p>
   </body>

همانطور که در کد فوق ملاحظه می شود، عبارت اول را داخل یک تگ پاراگراف قرار داده و عبارت Hello World! را هم داخل یک تگ دیگر پاراگراف قرار داده ایم. در این مرحله فایل خود را Save کرده و اما نیازی نیست تا مجدد فایل خود را در فایرفاکس باز کنیم بلکه وارد مرورگر شده و دکمه های Ctrl + R را به صورت هم زمان فشار می دهیم (لازم به ذکر است از آن جهت دکمه R برای این کار انتخاب شده است که حرف R مخفف کلمه Refresh است):

استفاده از تگ پاراگراف

حال می بینیم که هر کدام از پاراگراف ها در مرورگر هم در یک خط جداگانه به نمایش در می آیند. در حقیقت با این کار به مرورگر خود دستور می دهیم که هر کدام از عبارت های مد نظر را در یک پاراگراف جداگانه به نمایش در آورد. اگرچه در مثال فوق یک جمله کوتاه می بینیم، اما این در حالی است که اگر یک پاراگراف طولانی هم داخل تگ پاراگراف قرار دهیم، بازهم مرورگر پس از مشاهده تگ پایانی پاراگراف یک فاصله قرار داده و تگ بعدی را به نمایش در می آورد.

به عنوان نکته پایانی می توان به این نکته اشاره کرد که هر متنی را که بخواهیم می توان بدون استفاده از تگ پاراگراف فقط داخل تگ body قرار دهیم و این در حالی است که بسیاری از مرورگرها آنرا به شکل یک پاراگراف نمایش می دهند اما بهتر است که همواره منونی را که می خواهیم در قالب یک پاراگراف نمایش دهیم را داخل تگ های p قرار دهیم.

حال می بینیم که هر کدام از خط ها در مرورگر هم در یک خط جداگانه به نمایش در می آیند. در حقیقت با این کار به مرورگر خود دستور می دهیم که هر کدام از عبارت های مد نظر را در یک خط جداگانه به نمایش در آورد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

نظرات
نظرات
 • sahand :

  باسلام استاد ارجمند و گرامی
  با تشکر از آموزش های خوب وروان و بی نظیر شما
  لطفا خط آخر این صفحه را اصلاح کنید شما به جای کلمه "متونی" نوشته اید "منونی"
  یک دنیا ممنون


  1393/08/21 10:49:32

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )