زن و شوهر معتادی که هنگام اجرای نقشه دستبرد، یک مرد جوان را در خانه مادرش از پا درآورده بودند با تلاش پلیس آگاهی تهران بزرگ بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار فرهیختگان، عصر بیست و دوم آذر پارسال یک شهروند با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از دستبرد دو نفر به خانه همسایه‌اش در شرق تهران خبر داد. همان موقع افسران گشت کلانتری ۱۲۷ نارمک به خیابان گلبرگ- خیابان لشکر- رفتند و پیگیر ماجرا شدند.
شواهد نشان می‌داد مجرمان، روی سر زن ۷۵ ساله به نام «مریم- الف» گونی کشیده و پنج حلقه النگو و انگشتر وی را دزدیده‌اند اما این پایان ماجرا نبود. دزدان خشن هنگام اجرای نقشه‌شان با مشت و لگد به جان پسر ۳۷ ساله «مریم» به نام
«محمد- الف» افتاده و وی را بیهوش کرده بودند. پس از فرار دزدان، پیرزن با داد و فریاد از همسایگان کمک خواسته و «محمد» به بیمارستان برده شده بود. با تایید مرگ «محمد- الف»، کشیک وقت دادسرای امور جنایی تهران و افسران دایره دهم اداره آگاهی مرکز به بیمارستان رفتند و رسیدگی قضایی - پلیسی به پرونده را در دستور کارشان قرار دادند.
مادر «محمد» به کارآگاهان گفت: عصر امروز (بیست و دوم آذر) در آشپزخانه در حال گرم کردن غذا بودم که ناگهان متوجه شدم دو نفر پشت سرم ایستاده‌اند. همینکه خواستم برگردم آنان روی سرم گونی کشیدند و کتکم زدند. با داد و فریاد از پسرم کمک خواستم اما دو غریبه، لباس «محمد» را بر سرش کشیدند و او را هم کتک زدند. دزدان، دستان من و پسرم را با طناب بستند و النگوها و انگشترم را به چنگ گرفتند. «مریم» ادامه داد:هنگام دستبرد، شیرِ ظرفشویی باز و آب زیادی داخل آشپزخانه جمع شده بود. «محمد» نیز با صورت روی زمین افتاده و به نظرم همین موضوع باعث خفگی‌اش شده بود. 
پلیس در ادامه تحقیق میدانی دریافت «محمد» و «مادرش» هرویین مصرف می‌کردند و محل زندگی‌شان به پاتوق معتادان تبدیل شده بود. از آنجا که دزدان سعی کرده بودند «مریم» و پسرش صورت آنان را نبینند فرضیه جنایت از سوی دو آشنا قوت گرفت. یکی از همسایگان به کارآگاهان گفت: عصر بیست و دوم آذر در پشت بام خانه‌ام سرگرم پاشیدن دانه برای کبوتران بودم که متوجه شدم پیرمردی هراسان از ساختمان همسایه بیرون آمد و به سرعت از کوچه خارج شد.
کارآگاهان در شاخه دیگری از تجسس به چهره‌نگاری رایانه‌ای پرداختند و تصویر فرضی یکی از مجرمان را به دست آوردند. «مریم» با دیدن تصویر «حسن- ن» گفت: این پیرمرد تا چندی پیش برای من و پسرم مواد مخدر تهیه می‌کرد و به خانه‌ام رفت و آمد داشت.  کنکاش در بانک اطلاعات خلافکاران پیشینه‌دار نشان می‌داد «حسن- ن» در طول سال‌های گذشته ۱۵ بار زندانی شده اما هرگز سر به راه نشده بود. ماموران در بازرسی از خانه «مریم» کلاه مردانه‌ای را یافتند که همیشه بر سر «حسن» بود. کارآگاهان با اطلاعاتی که از زن سالخورده گرفتند به مخفیگاه پیرمرد افیونی ‌در غرب استان تهران رفتند اما پیرمرد از «مارلیک» گریخته بود. پنج ماه از مرگ «محمد- الف» گذشته بود که «حسن» در اطراف خیابان «جمهوری» ردیابی و در خانه یکی از دوستانش دستگیر شد.
پیرمرد در بازجویی‌ها  همسر موقت خود به نام « ژاله- ح» را به‌عنوان همدست خود معرفی کرد.
«حسن» گفت: صاحبخانه «ژاله» دو بار حکم تخلیه گرفته بود و می‌خواست اثاثیه همسر موقتم را بیرون بریزد. برای کمک به «ژاله» نقشه دستبرد را با او در میان گذاشتم و عصر بیست و دوم آذر پارسال، با هم به خانه «مریم» رفتیم. من و «ژاله» پس از دزدیدن طلاهای پیرزن فرار کردیم اما باور کنید نمی‌خواستیم پسرش را به قتل برسانیم.
به دنبال اعتراف‌های پیرمرد معتاد، مخفیگاه «ژاله» ۵۵ ساله نیز شناسایی شد و عملیات به مرحله تازه‌تری رسید. این زن معتاد در کمد دیواری خانه دوستش پنهان شده بود که دیروز دستگیر شد. «ژاله» وقتی فهمید هیچ شانسی برای گریز از قانون ندارد به همدستی با «حسن» اعتراف‌کرد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شکایت عجیب یک وکیل از شبکه ۳ به دلیل حذف عادل فردوسی پور و برنامه 90 + اسناد
شکایت عجیب یک وکیل از شبکه ۳ به دلیل حذف عادل فردوسی پور و برنامه 90 + اسناد
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
آغاز به کار شرکت سازوکار ویژه تأمین مالی ایران و اروپا
آغاز به کار شرکت سازوکار ویژه تأمین مالی ایران و اروپا
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )