«حسن جوهرچی» از فعالان حوزه‌ی خبر در صداوسیما خواست که برای جا نماندن از شبکه‌های ماهواره‌یی، تمام توان خود را به کار گیرند.

این بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اطلاع‌رسانی درست و به موقع از انتخابات در صداوسیما، چقدر می‌تواند به اعتمادسازی مخاطبان از سوی رسانه کمک کند؟ گفت: در هر صورت چه بخواهیم و چه نخواهیم مردم پای کانال‌های ماهواره می‌نشینند. در حوزه اطلاع‌رسانی و خبر، باید بگویم که وظیفه شبکه‌ای مثل «خبر» سنگین است و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم؛ اما خیلی دوستانه و برادرانه از آنها می‌خواهم کمی بجنبند تا از اخبار کلی سایر رسانه‌ها عقب نمانیم؛ ضمن اینکه در حال حاضر شبکه خبر خیلی خوب کار می‌کند و گاهی می‌بینیم که درباره برنامه‌های معاصر، مستند تهیه می‌کند اما اگر کمی بجنبد، قطعا بهتر می‌شود.

جوهرچی سپس بی‌طرفی را وظیفه اصلی رسانه دانست و افزود: رسانه یک رسالت ریشه‌ای برای خود دارد که در درجه‌ی اول وظیفه‌اش بی‌طرفی است؛ بنابراین در پخش برنامه‌هایی همچون مناظره‌ها که باید عدالت، محور اصلی آنها باشد، حتما باید رسانه به وظیفه خود عمل کند و با کمال بی‌طرفی تایم مناسبی که به هر کاندیدا بدهد تا آنها هم بتوانند در زمان اختصاص یافته هر آنچه را که باید برای مردم روشن کنند، بگویند.

همچنین او گفت: گاهی اوقات ممکن است بعضی از اخبار قبل از اینکه در رسانه خودمان اعلام شود، از سوی رسانه‌های بین‌المللی به گوش‌مان برسد که این اتفاق خوب نیست؛ به عنوان مثال در خبر وقوع زلزله اخیر تمام رسانه‌های بین‌المللی خبر را اعلام کردند، ولی ما خواب بودیم. اما در بخش اخبار کلی مثل انتخابات که مربوط به گروه سیاسی می‌شود، به نظرم رسانه عملکرد خوبی از خود دارد.

جوهرچی نظرش درباره‌ی برگزاری مناظره‌های جمعی در تلویزیون برای انتخابات ریاست جمهوری را اینگونه عنوان کرد: اگر به هر هشت کاندیدا تایم مساوی برای بحث بدهند و عدالت رعایت شود، مناظره‌های جمعی می‌توانند نتیجه خوبی داشته باشند.

او تاکید کرد: اگر مناظره‌های جمعی امسال در تلویزیون توسط مجری خوب مدیریت شود، نتیجه خوبی خواهد داشت. در دوره‌ی قبل مناظره‌ها به شکل دو نفره برگزار می‌شد و آقای دکتر پورحسین با توجه به تحصیلات و تجربه‌ای که دارند، توانستند جمع‌بندی‌های خوبی داشته باشند‌.

وی گفت: در هر صورت امیدواریم با صعه‌ی صدری که هر یک از نامزدهای ریاست جمهوری دارند، مناظره‌ها بدون تشنج انجام شود.

این بازیگر با بیان اینکه زمان اختصاص یافته به هر نامزد ریاست جمهوری در مناظره‌ها باید عادلانه باشد، خاطرنشان کرد: اگر کاندیداهای ریاست جمهوری که در مناظره‌ها حاضر می‌شوند خیلی وارد حاشیه نشوند و زمان مساوی در اختیارشان باشد، به نحوی که عدالت میان آنها رعایت شود، قطعا مناظره‌ها خوب از آب درمی‌آیند.

جوهرچی درباره‌ی برگزاری انتخابات امسال و انتخاب رییس جمهور آینده اینگونه اظهار کرد:‌ به نظر من باید به فردی رأی داد که بتواند کارهای ناتمام را از روی زمین جمع کند. رییس جمهور حال حاضر ما زحماتی برای کشور کشید اما شاید یکسری کارهای ناتمام مانده باشد که رییس جمهور آینده ابتدا باید آن کارها را تمام کند.

این بازیگر در پایان درباره‌ی حضورش در تلویزیون به ایسنا گفت: در حال حاضر دو فیلم تلویزیونی و یک مینی سریال آماده‌ی پخش دارم؛ نکته جالب اینجاست که هر سه‌ی این کارها درباره امام رضا (ع) است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )