معاون دانشجویی دانشگاه آزاد با تشریح جزئیات نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان این دانشگاه، گفت فرآیند نقل و انتقال طی روزهای ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیر و ۱۵ آذر تا ۱۵ دی سال جاری در تمام واحدها و مراکز دانشگاه آزاد آغاز می شود.

به گزارش مهر، ایروان مسعودی اصل امروز در جمع خبرنگاران به مهمترین جزئیات نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اشاره کرد.

زمان آغاز نقل و انتقال

وی درباره زمان آغاز نقل و انتقال گفت: فرآیند نقل و انتقال طی روزهای ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیر و ۱۵ آذر تا ۱۵ دی سال جاری در تمام واحدها و مراکز دانشگاه آزاد آغاز می شود و امکان میهمانی و نقل و انتقال برای تمام استانها به جز تهران و البرز در نظر گرفته شده است.

به گفته معاون دانشجویی دانشگاه آزاد شاید سامانه ای تعریف شود که بر اساس آن دانشجویان بتوانند تقاضاهای خود را از طریق آن مطرح کنند.

در کدام مقاطع می توان متقاضی انتقال شد

وی در خصوص مقاطعی که امکان انتقالشان وجود دارد به مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد اشاره کرد و گفت: انتقال در این سه مقطع به طور کامل صورت می گیرد اما دانشجویان مقطع دکترای تخصصی ممنوع الانتقال هستند.

شرایط نقل و انتقال

مسعودی اصل در ادامه اعلام جزئیات نقل و انتقال و میهمانی اظهار داشت: با توجه به جدول هم ترازی، نقل و انتقال دانشجویان در دانشگاههای تراز بالا به پایین تنها نیازمند هماهنگی بین دانشگاههای مبدا و مقصد و نقل و انتقال در دانشگاههای دارای تراز پایین به بالا علاوه بر هماهنگی دو دانشگاه مبدا و مقصد دبیر هیات امنای آن استان نیز باید اعمال نظر کنند.

به گفته وی به دانشگاهها اعلام شده تا ۲۰ درصد ورودی های هر سال و رشته تحصیلی امکان نقل و انتقال داشته باشند که پیش بینی ما عددی نزدیک به ۶۵ هزار نفر است.

مسعودی اصل در ادامه با اشاره به نحوه ثبت نام ورودی های جدید تاکید کرد: این عده از دانشجویان باید یک ترم را در دانشگاه یا از طریق مرخصی تحصیلی یا ادامه تحصیل ثبت نام کنند و در واقع دانشجو محسوب شوند. پس از یک ترم در صورت تقاضای ثبت نام در واحد مبدا صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: مدرک پایان دوره و دریافت شهریه ثابت توسط واحد مبدا و دریافت شهریه متغیر توسط واحد مقصد صورت می گیرد ضمن اینکه دانشجویان لازم است برای میهمانی موقت که شامل یک یا دو یا سه ترم است ۱۰ درصد مازاد بر شهریه ثابت را به واحد مبدا پرداخت کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به شرایط خاص انتقال آن دسته از دانشجویانی که پدر یا مادر خود را از دست داده اند، گفت: تمام شرایطی که ذکر می شود باید بعد از ثبت نام صورت گرفته باشد به عنوان مثال دخترانی که بعد از ثبت نام ازدواج می کنند و همسرشان در تهران یا استان البرز باشد، دانشجویی که پدر یا مادر خود را از دست داده اند همچنین دانشجویانی که هم پدر و هم مادرشان را از دست می دهند، دانشجویانی که بعد از ثبت نام متارکه کرده یا همسرشان فوت می کند امکان انتقال به تهران و البرز را دارند.

دانشجویان دارای بیماری های خاص

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در پاسخ به پرسش مهر در خصوص بیماری هایی که بر اساس آیین نامه نقل و انتقال شامل انتقال می شوند، گفت: تالاسمی ها، دیالیزی ها، هموفیلی ها، برخی سرطان ها، ام اس، بیماری های صعب العلاج که بیماری های نادر را هم شامل می شود در شرایط نقل و انتقال حائز این امکان هستند.

وی در این باره ادامه داد: حتی دانشجویانی که در شهر محل سکونت خود بیماری خاصی دارند اما شهرشان فاقد امکانات پزشکی و درمانی است می توانند به نزدیکترین محل سکونتشان منتقل شوند.

نقل و انتقال مدیران سیاسی

به گفته مسعودی اصل، معاون اول رئیس جمهور، وزرا، سفرا، نمایندگان مجلس و معاونان سفرا همچنین فرزندان و همسران آنها نیز شامل شرایط نقل و انتقال می شوند.

شرط معدل

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در پاسخ به پرسش دیگر مهر در خصوص شرایط معدل برای نقل و انتقال اظهار داشت: اگر دانشجویی در دو ترم معدل ۱۷ به بالا داشته باشد مشمول میهمانی وانتقال دائم در تمام مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می شود.

اعضای هیات علمی و فرزندانشان

مسعودی اصل با اشاره به جزئیات انتقال فرزندان اعضای هیات علمی گفت: امکان انتقال برای فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاههای آزاد و دانشگاههای دولتی که دارای قرارداد رسمی، رسمی آزمایشی و رسمی پیمانی هستند می شود.

وی ادامه داد: فرزندان و همسران تمام اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد به شرطی که ۹۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی را داشته باشند می توانند در مقاطع کاردانی و کارشناسی به جز ارشد و دکترا امکان نقل و انتقال داشته باشند. اگر ۹۰ درصد اعلام شده را کسب نکنند به شرطی که دارای معدل ۱۴ باشند و رضایت آموزش و فرهنگی دانشجو توسط واحد مبدا احراز شود امکان انتقال وجود دارد و مدرک پایان دوره نیز توسط واحد مبدا صادر می شود.

به گفته این مقام مسئول دانشگاه آزاد برای انتقال اعضای هیات علمی دانشگاههای دولتی و وزارت بهداشت لازم است تفاهم نامه ای در این باره منعقد شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پذیرش دانشجو بدون کنکور
پذیرش دانشجو بدون کنکور
هدیه دانشگاه آزاد به دانشجویان
هدیه دانشگاه آزاد به دانشجویان
دلیل افت ریاضیات در ایران | چرا داوطلبین ریاضی در ایران کاهش داشته است
دلیل افت ریاضیات در ایران | چرا داوطلبین ریاضی در ایران کاهش داشته است
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )