روز سرنوشت ساز برای نظام بانکی فرا رسید ، عصر امروز در نشست ویژه شورای پول و اعتبار تکلیف نرخ سود بانکی سال 94 روشن می شود.

نت شهر: در ماه های اخیر همزمان با کاهش نرخ تورم "تغییر و البته کاهش نرخ سود بانکی" نیز به مطالبه جدی فعالان اقتصادی به‌ویژه تولید کننده‌ها از دولت و بانک مرکزی تبدیل شده است.

بر همین اساس شورای پول و اعتبار در جلسه اصلی خود که عصر امروز در میرداماد خواهد داشت به بررسی پیشنهادهای بانک مرکزی و سایر اعضا در این حوزه می‌پردازد تا سرانجام گمانه زنی‌ها از تغییرات احتمالی نرخ سود روشن شود.

همان‌طور که سخنگوی دولت نیز هفته قبل اعلام کرده بود رأی اعضای دولتی شورای پول و اعتبار کاهش نرخ سود بانکی خواهد بود و البته رأی اعضای خصوصی این شورا نیز کاهش نرخ است.

اما نکته اینجاست که هنوز سیاست گذاران پولی و بانکی به اجماع نرسیده‌اند که کاهش نرخ سود بانکی به چه میزان باشد؛ این درحالی است که بانکی‌ها در تفاهمی که در روزهای گذشته انجام داده‌اند بر نرخ 20درصدی به توافق رسیده‌اند.

در عین حال، سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز معتقد است: "وضعیت قابل قبول آن است که در شرایط تعادلی بالاترین نرخ سود سپرده حدود 2 درصد از نرخ تورم انتظاری بیشتر باشد و نرخ سود تسهیلاتی نیز به‌نحوی تعیین شود که یک حاشیه سود حدود 4درصدی برای بانک حاصل شود".

به گزارش تسنیم، باید دید که اعضای شورای پول و اعتبار در نشست امروز خود به چه تصمیمی در حوزه نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی خواهند رسید، آیا بر نرخ سود تفاهمی 20درصد بانک‌ها صحه می‌گذارند یا رقم پایین‌تری را مصوب می‌کنند؟

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )