بر اساس یک مطالعه جدید در تایوان، غالبا بیماری آرتروز استخوان و کاهش ناگهانی شنوایی همزمان با هم رخ می دهند.

نت شهر : به گزارش مهر، این تیم تحقیق تایوانی به سرپرستی دکتر «کای جن تین» از مرکز پزشکی «چی می» واقع در شهر تاینان، بیش از ۱۰ هزار فرد تایوانی مبتلا به بیماری آرتروز را در بین سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۸ مورد بررسی قرار دادند. سپس محققان این افراد را با ۳۲ هزار فردی که چنین شرایطی نداشتند مقایسه نمودند.

تا پایان سال ۲۰۱۱، افراد مبتلا به آرتروز ۷۶ درصد بیش از دیگران مبتلا به ناشنوایی ناگهانی در حال پیشرفت بودند. معمولاً ناشنوایی آنها بدون توجیه و به سرعت در یک گوش اتفاق می افتد.

این نوع از بین رفتن شنوایی می تواند به یکباره یا در طول چندین روز اتفاق افتد و غالباً موقتی است. طبق اطلاعات پس زمینه ایی محققان، در حدود نیمی از افرادی که این نوع ناشنوایی ناگهانی را تجربه کردند، شنوایی شان را به دست خواهند آورد، و در حدود ۸۵ درصد بعد از درمان، شنوایی شان را تا حدودی به دست می آورند.

با وجودیکه هنوز دلیل این رابطه مشخص نیست، دکتر «تین» می گوید: «شواهد متعدد نشان می دهد که آرتروز نه تنها بر سلامت استخوان، بلکه بر سیستم قلبی-عروقی و مغزی-عروقی نیز تاثیر دارد.»

تئوری این محقق در مورد این رابطه نامشخص این است که عوامل پرخطر برای قلب، از جمله التهاب و از بین رفتن مواد معدنی استخوان ها، ممکن است بر ارتباط بین تضعیف استخوان ها و از بین رفتن سریع شنوایی نقش داشته باشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
آیا سبزی ها هم نیترات دارند؟ نیترات کدام سبزی ها بیشتر است؟
آیا سبزی ها هم نیترات دارند؟ نیترات کدام سبزی ها بیشتر است؟
سنگ کلیه و روزه داری | باید ها و نبایدهای سنگ کلیه داران و روزه
سنگ کلیه و روزه داری | باید ها و نبایدهای سنگ کلیه داران و روزه
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )