گوشی سامسونگ گلکسی نوت 4 یکی از توانمندترین دستگاه های هوشمند حال حاضر است چراکه به کمک سخت افزارهای قدرتمند، صفحه نمایش بزرگ و بسیار شفاف و همچنین قلم آن می توانید تمامی نیازهای روزمره ی خود از یک گوشی را برطرف سازید. یکی از قابلیت های این گوشی به نام Multi Window به کاربر این امکان را می دهد به راحتی میان اپلیکیشن های در حال اجرا جابجا شده و آن ها را در یک صفحه مشاهده نماید. با استفاده از این قابلیت تنها می توان 2 پنجره ی جداگانه را در کنار هم باز نگاه داشت اما راهکاری وجود دارد که به کمک آن می توان پنجره ی سومی را نیز بر روی صفحه مشاهده نمود. در ادامه به توضیح این ترفند خواهیم پرداخت.

 

How to run 3 apps at the same time on your Samsung Galaxy Note 4 2


جهت استفاده از این ترفند و دستیابی به اوج Multitasking در این گوشی، ابتدا می بایست قابلیت Multi Window را فعال کنید. برای اینکار نوار Notification را به پایین کشیده و سپس در میان گزینه های موجود، Multi Window را یافته و فعال نمایید. علاوه بر این می بایست قابلیت Pop-up View را نیز فعال کنید. بدین منظور به مسیر Settings>Multi Window رفته و تیک "Pop-up view shortcut" را بزنید.


How to run 3 apps at the same time on your Samsung Galaxy Note 4 3


حال جهت اجرای همزمان چند اپلیکیشن، مراحل زیر را دنبال نمایید:


قدم اول: یک اپلیکیشن را اجرا کرده و سپس از سمت یکی از گوشه های صفحه، به صورت مورب انگشت خود را به سمت وسط صفحه بکشید. بدین ترتیب قابلیت Pop-up View فعال خواهد شد و اپلیکیشن به صورت پنجره ای کوچکتر بر روی صفحه باقی خواهد ماند.


How to run 3 apps at the same time on your Samsung Galaxy Note 4 4


قدم دوم: دکمه ی "Back" را نگاه دارید تا نوار کناری Multi Window ظاهر شود. در این قسمت می توانید لیست برنامه هایی که با قابلیت Multi Window سازگاری دارند را مشاهده کنید.


How to run 3 apps at the same time on your Samsung Galaxy Note 4 5


قدم سوم: به دلخواه یکی از اپلیکیشن ها را انتخاب کرده و آیکن آن را در بالا یا پایین صفحه بیاندازید.


قدم چهارم: مرحله ی پیشین را با یک اپلیکیشن دیگر تکرار کنید. بدین ترتیب دو اپلیکیشن به طور همزمان در کنار یکدیگر قرار گرفته و اپلیکیشن سوم بر روی آن ها شناور خواهد بود.


How to run 3 apps at the same time on your Samsung Galaxy Note 4 6


اگر می خواهید که پنجره ی شناور Pop-up را جابجا کنید، می توانید از دایره ی سفید رنگی که در گوشه سمت راست بالا قرار دارد استفاده کنید. دکمه های "Close" و "Minimize" نیز در همین قسمت قرار دارند. اگر به هر دلیل قصد اجرای برنامه ی چهارم را نیز داشتید، می توانید از طریق روش توضیح داده شده در قدم اول این کار را انجام دهید.


شاید اجرای سه اپلیکیشن به طور همزمان، درنگاه اول کاربردی نباشد اما برخی اوقات هنگامی که دو برنامه پیام رسان و یک اپلیکیشن پخش ویدیو را اجرا کرده باشید، می توانید از این طریق به راحتی هر سه پنجره را تحت نظر بگیرید.


How to run 3 apps at the same time on your Samsung Galaxy Note 4 7


آیا شما نیز ترفندها و میانبرهای مخفی دیگری می شناسید که بتواند کارایی گلکسی نوت 4 را افزایش دهد؟

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چطور روی عکسها متن و لوگو بگذاریم؟
چطور روی عکسها متن و لوگو بگذاریم؟
چگونه سیم کارت سوخته را فعال کنیم؟ | چگونه سیم‌کارت‌ سوخته را بازیابی کنیم؟
چگونه سیم کارت سوخته را فعال کنیم؟ | چگونه سیم‌کارت‌ سوخته را بازیابی کنیم؟
توصیه های لازم برای ماه رمضان | برای ماه رمضان 97 چگونه آماده شویم
توصیه های لازم برای ماه رمضان | برای ماه رمضان 97 چگونه آماده شویم
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )