مقامات امنیتی ارشد معترف هستند که نمی توان دشمن را از تمایلش به تجهیز خود بازداشت؛  
نت شهر:به گزارش فرارو به نقل از جروزالم پست، رسانه های عربی منطقه گزارش دادند که جنگنده های نیروی هوایی اسرائیل شامگاه جمعه، چهارم اردیبهشت، به منطقه «القلمون» در مرز سوریه و لبنان حمله کرده اند.
روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در گزارش امروز خود می نویسد: اگر این خبر ها صحت داشته باشد، چنین حملاتی را می توان به عنوان سیاست جدید اسرائیل تعبیر کرد. حملات چهارشنبه گذشته و شامگاه جمعه موشک های اسکاد سوری را هدف قرار داده بود اما پیامی که فرستاد به ایران و حزب الله بود.
این روزنامه اسرائیلی مدعی است که حملات اخیر این رژیم خط قرمز جدید و آشکاری برای ایران ترسیم می کند که حرکت سریع خود برای تبدیل شدن به یک هژمون منطقه ای را متوقف کند.
تا پیش از این، عملیات های دیپلماتیک و پنهان اسرائیل علیه برنامه هسته ای ایران انجام می شد. به نظر می رسد علیرغم لفاظی های اسرائیل که به خصوص از سوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم مطرح می شد، اسرائیل و تاسیسات امنیتی اش پذیرفته اند که یک توافق هسته ای میان ایران و جامعه جهانی «یک عمل انجام شد» است. در این صورت، دیپلماسی اسرائیل نتوانست آمریکا و جامعه جهانی را متقاعد کند که هرگونه توافقی که ظرفیت هسته ای ایران را در ازای لغو تحریم ها کاهش دهد، یک توافق بد است.
این روزنامه اسرائیلی در ادامه نوشت: حال اسرائیل برای روز بعد از توافق آماده می شود- برای این واقعیت جدید که ایران در حال ظهور به عنوان یک قدرت منطقه ای است که نفوذ خود را از اقیانوس آرام تا دریای سرخ و دریای مدیترانه گسترش می دهد. اسرائیل برای تعدیل این شرایط باید به نیروهای دیگر طرف های نگران منطقه از جمله عربستان، امارات و مصر بپیوندد و در واقع این همکاری و همراهی در محور ریاض-قاهره-تل آویو طی یک سال گذشته تقویت شده است.
در ادامه گزارش جروزالم پست آمده: با این حال نگرانی اصلی اسرائیل نفوذ روزافزون ایران بر حزب الله است. اسرائیل در این جبهه تنها است.

هاآرتص: حزب الله به صدر لیست آمد
این در حالی است که هاآرتص، دیگر روزنامه اسرائیلی طی گزارش امروز خود در مورد حملات اخیر اسرائیل نوشت: با توجه به اینکه در حال حاضر ایران از اولویت خارج شده، حزب الله در صدر فهرست تهدیدات اسرائیل قرار دارد.
این روزنامه اسرائیلی در ادامه نوشت: با وجود آنکه مقامات اسرائیلی همچنان در مورد برنامه هسته ای ایران هشدار می دهند، نشانه هایی از آغاز یک روند گسترده تر به چشم می خورد. به نظر می رسد روند مذاکرات هسته ای میان ایران و قدرت های جهان دورنمای حملات یک جانبه احتمالی اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران را به حداقل رسانده است. به همین دلیل از دیدگاه اسرائیل، تهدیدات ناشی از موشک های حزب الله بار دیگر به تهدید امنیتی شماره یک این رژیم تبدیل شده است.
این روزنامه اسرائیلی تاکید می کند طی سال های گذشته رویارویی حزب الله با اسرائیل افزایش یافته و این جنبش سعی داشته به اسرائیل بقبولاند که ترس از قدرت نظامی این رژیم باعث فلج شدن آن نشده است. اخبار حملات اسرائیل به مرز سوریه در رسانه های عربی چه درست باشد چه نباشد، منطقی است که ارتش اسرائیل باید در بخش های شمالی برای مقابله با خطر واکنش حزب الله کاملا گوش به زنگ باشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )