پرونده شرکت پدیده شاندیز همچنان در دادسرای مشهد تحت رسیدگی قرار دارد و فعالیت دفاتر خرید و فروش سهام و تبلیغات این شرکت ممنوع است.

نت شهر : به گزارش خبرآنلاین، پرونده شرکت پدیده شاندیز همچنان در دادسرای مشهد تحت رسیدگی قرار دارد و فعالیت دفاتر خرید و فروش سهام و تبلیغات این شرکت ممنوع است. این در حالی است که اگر مدیران پدیده به تعهدات خود در مهلت باقی مانده عمل نکنند و اقدام موثری را برای پرداخت حق و حقوق مردم انجام ندهند، دادسرا به وظیفه قانونی خود عمل می کند.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد ضمن بیان این مطلب به تشریح آخرین وضعیت این پرونده پرداخت و افزود: پس از آن که فعالیت دفاتر خرید و فروش غیرقانونی سهام و تبلیغات این شرکت از سوی مسئولان قضایی ممنوع و دفاتر پدیده در کشور پلمب شد، مدیران این شرکت ملزم شدند تا فقط سهام فروخته شده را از سهامدارانی که مایل به فروش بودند خریداری کنند اما در این میان گواهی هایی در قبال خرید سهام به فروشندگان ارائه شد که دارای نقایصی بود به همین خاطر با پیگیری های دادسرا قرار شد گواهی های صادره از سوی شرکت پدیده به نحوی اصلاح شود که حق و حقوق سهامداران در آن رعایت شده باشد. قاضی غلامعلی صادقی تصریح کرد: در حالی که ماجرای تخلفات و جرایم احتمالی پدیده در حال رسیدگی بود، مدتی قبل برخی از نمایندگان شرکت تقاضا کردند تا دادسرا مهلتی را برای اصلاح گواهی های صادر شده در نظر بگیرد. مقام ارشد قضایی مشهد خاطرنشان کرد: به همین منظور و برای آن که سهامداران شهرستانی برای مراجعه به دفتر پدیده دچار مشکل و یا پرداخت هزینه های جانبی نشوند با تقاضای آن ها مبنی بر بازگشایی چند دفتر در برخی شهرستان ها به مدت خیلی محدود با نظارت دادستان این شهرها موافقت شد چرا که هدف اصلی دستگاه قضایی جلوگیری از تضییع حقوق سهامداران است اما متاسفانه در همین مدت محدود برخی افراد شایعه کردند که دفاتر شرکت پدیده فک پلمب شده است و این شرکت همچنان به فعالیت های خود ادامه می دهد که متاسفانه این شایعات در برخی از سایت ها و روزنامه ها نیز به شکل نادرستی منعکس شد. «قاضی صادقی» با تاکید بر این که هدف اصلی دستگاه قضایی احقاق حقوق سهامداران است افزود: پس از بروز این شایعات که موجب سوءاستفاده های زیادی شد، دفاتر بازگشایی شده دوباره پلمب شده است و دفاتر شرکت پدیده هیچ گونه فعالیتی در این باره ندارند.

دادستان مشهد همچنین به ممنوعیت تبلیغات و خرید و فروش غیرقانونی سهام در شرکت پدیده اشاره کرد و گفت: در پرونده پدیده شاندیز هیچ اتفاق خاصی نیفتاد و دستور دادستان برای جلوگیری از خرید و فروش سهام به قوت خود باقی است و هیچ کدام از دفاتر این شرکت در شهرستان ها فعالیت ندارند. وی با بیان این که برخی اقدامات دستگاه قضایی تنها به خاطر جلوگیری از سوء استفاده ها و تخلفات احتمالی صورت می گیرد تصریح کرد: مدیران شرکت پدیده طبق قولی که به سهامداران داده اند باید ظرف مدت 7 ماه حق و حقوق سهامداران را پرداخت کنند و آنان باید در مدت باقی مانده، اقدامات موثری را انجام دهند. قاضی غلامعلی صادقی یادآور شد: چنانچه مدیران شرکت در پرداخت حق و حقوق سهامداران در موعد مقرر اقدام عملی را انجام ندهند و در این زمینه کوتاهی صورت گیرد، دادسرا مطابق قانون و برای احقاق حق مردم به وظیفه قانونی خود عمل می کند.

دادستان مشهد همچنین با اشاره به این که پدیده شاندیز هیچ ممنوعیتی برای راهکارهایی مانند ورود به بورس یا تکمیل پروژه ها ندارد خاطرنشان کرد: به نتیجه رسیدن راهکارهایی که از سوی مدیران شرکت مطرح می شود به تلاش خودشان بستگی دارد و ممنوعیتی در این باره وجود ندارد اما در عین حال آن ها باید برای پاسخگویی به سهامداران در مهلتی که خودشان تعیین کرده اند، اقدام کنند. وی در پایان نیز به مدیران این شرکت هشدار داد: مدیران پدیده باید در مهلت باقی مانده، مشکلاتی مانند بدهکاری به ادارات و سازمان ها را حل کنند و حق و حقوق عمومی و دولتی را پرداخت و تعیین تکلیف نمایند و برای این منظور نیز راهکارهایی را در نظر بگیرند تا از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری شود.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )