رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال 95 تمامی ایرانیان صاحب کارت هوشمند ملی می شوند.

نت شهر: محمد ناظمی اردکانی روز شنبه در مراسم امضای تفاهمنامه این سازمان با فرامرز خاکبازیان مدیرعامل چاپخانه دولتی ایران افزود: یکی از برنامه های پنجم توسعه در سازمان ثبت احوال کشور صدور کارت هوشمند ملی برای مردم است که به همین منظور اقدامات لازم و زیرساخت های این فعالیت در کشور فراهم شده است.

وی با بیان این که با امضای تفاهمنامه ی امروز، این چاپخانه دولتی بدنه کارت هوشمند ملی برای 17 میلیون ایرانی را تهیه می کند، افزود: تاکنون بدنه کارت هوشمند ملی از خارج کشور تهیه می شد که امروز با امضای این تفاهمنامه به جز تراشه یا حافظه کارت ، بدنه کارت در داخل کشور تولید می شود.

ناظمی اردکانی با بیان این که تاکنون 5 میلیون کارت هوشمند ملی در کشور صادر شده است، افزود: باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به تولید داخل ، از دو سال پیش مذاکراتی برای صدور کارت هوشمند ملی با استفاده از تولید داخل انجام شده که خوشبختانه امروز با امضای این تفاهمنامه به نتیجه مطلوبی برای استفاده از تولیدات داخل رسیده ایم.

منبع: ایرنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )