مکس آلگری پس از پیروزی برابر موناکو اذعان کرد رسیدن لحظه آخر کارلوس توز باعث تغییر تاکتیک تیم شد.

به گزارش نت شهر، تیم فوتبال یوونتوس توانست در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر موناکو در مجموع دو دیدار رفت و برگشت و با نتیجه 1 بر 0 به پیروزی برسد و پس از 12 سال در جمع چهار تیم برتر دنیا قرار گیرد.

مکس آلگری پس از موفقیت تیمش و صعود به نیمه نهایی چمپیونز لیگ گفت: "امشب هدف ما فقط رسیدن به نیمه نهایی بود. شاید بازی چشم نوازی به نمایش نگذاشتیم، ولی بازی در مقابل موناکو در فرانسه سختی های خود را دارد. ما نیز اشتباهات تاکتیکی زیادی داشتیم. از طرفی دیگر فکر می کنم عملکرد دفاعی خوبی به نمایش گذاشته ایم. چون موقعیت های بسیار اندک و نا چیزی در اختیار موناکو قرار دادیم.

ما می دانستیم برای اطمینان خاطر بیشتر باید گلزنی کنیم. نیمه اول نیز دو موقعیت خوب کسب کردیم، ولی از این موقعیت ها استفاده بهینه نداشتیم. از موقعیت های نیمه دوم نیز هیچ سودی نبردیم، ولی در خط دفاعی نیز کمتر ریسک کردیم و موقعیت به حریف ندادیم."

یوونتوس در کنار رئال مادرید، بارسلونا و بایرن مونیخ به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده است. آلگری در این مورد نیز گفت: "برای بازیکنانم بسیار خوشحال هستم. چون به نظر من آن ها شایسته حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا می باشند. ما در طول سال در چمپیونز لیگ فقط 2 بار با نتیجه 1-0 شکست خوردیم که به نظر من نا عادلانه بود. ولی در بازی های دیگر عملکرد فوقالعاده ای داشتیم.سه تیم صعود کرده بهترین تیم های حال حاضر اروپا هستند و من کاملاً اطمینان دارم بازی مقابل این تیم ها با بازی مقابل موناکو، به شدت تفاوت دارد."

آلگری در بازی رفت با سیستم 4-3-1-2 تیم را به میدان فرستاد، ولی در بازی برگشت سیستم را به 3-5-2 تغییر داد. وی از این کار دفاع کرد و گفت: "من این سیستم را انتخاب کردم چون هرروز من با بازیکنانم در زمین تمرین کار می کنم. توز تا دو ساعت قبل از بازی نمی توانست به بازی برسد، چون دو روز کامل در حال استفراغ کردن بود و مسموم شده بود. ویدال مریض بود، پیرلو نیز پس از 2 ماه غیبت در دو بازی سنگین بازی کرده بود.

باید این تصمیم را می گرفتم چون شرایط چنین ایجاب می کرد. اگر در بازی گل می خوردیم مجبور می شدم از روی نیمکت سیستم را تغییر بدهم. کاملاً آگاه هستم که این سیستم یعنی بازی دفاعی. ولی با شرایطی که برای بازیکنان به وجود آمده بود بهترین راه حل برای صعود به نیمه نهایی بود."

آلگری در این فصل یوونتوس را بیشتر از دو فصل پیش و یوونتوس کنته در چمپیونز لیگ جلوتر برده است. آیا این باعث می شود که وی دل هواداران را به دست آورد؟ مکس آلگری در این باره گفت: "به هواداران یوونتوس حق می دهم که بعد از جایگزین شدنم با شخصی مثل آنتونیو کنته که سه اسکودتو پیاپی کسب کرده بود، با من محطاتانه برخورد کردند.

سرمربی های انگشت شماری از میلان به یوونتوس آمده اند. این مسئله کار را سخت می کند. یوونتوس باید همچنان به کار خوبش ادامه دهد و از همه مهم تر باز هم پیشرفت کند. ما در حال حاضر صدر جدول سری آ هستیم. فینال کوپا ایتالیا را پیش رو داریم و از همه مهم تر ما در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بازی خواهیم کرد."

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
مصاحبه منصوریان درباره جدایی رحمتی از استقلال
مصاحبه منصوریان درباره جدایی رحمتی از استقلال
مصاحبه زهیوی درباره وضعیتش در نقل و انتقالات
مصاحبه زهیوی درباره وضعیتش در نقل و انتقالات
مصاحبه هیگواین درباره دیبالا
مصاحبه هیگواین درباره دیبالا
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )