اینکه اسمارت فونی بتواند به خوبی از پس اجرای بازی های پرطرفدار که اغلب دارای گرافیک بالایی هستند بر بیاید،بدون شک در کمترین زمان از محبوبیت خوبی در بین گیمرها و یا حتی دیگر کاربران گوشی برخوردار خواهد شد.ویدئویی که در دنیای مجازی از عملکرد ZenFone 2 اسمارت فون جدید ایسوس منتشر گردیده به خوبی عملکرد بسیار خوب این اسمارت فون را برای انجام این بازی ها اثبات می کند.

حضور پردازنده های 64 بیتی در تبلت ها گوشی های هوشمند باعث شده است تا به کار گیری رم با ظرفیت های بیشتر درون این دستگاه ها امکان پذیر باشد.گوشی ZenFone 2 شرکت ایسوس که به تازگی معرفی شده است از 4 گیگابایت رم بهره می برد.اما این رم 4 گیگابایتی در عمل چه کاربردی دارد؟
طبق ویدئوی پخش شده در یوتویوب از کاربری بنام LBS،این گوشی با استفاده از 4 گیگابایت رم خود قادر است بازی‌های سنگین به راحتی اجرا کند.حتی حرکت و سوئیچ بین سنگین ترین و فشرده ترین بازی ها نیز باسرعت و با کمترین میزان تاخیر امکان پذیر است.بازی هایی همانند فیفا 15، GTA, N.O.V.A که همگی به دلیل گرافیک بالا در رده بازی های سنگین  قرار می گیریند.


اینکه رم دقیقا چه نقشی ایفا می کند را هنگامی می توانید حس کنید که برنامه هایی با عملکرد های متفاوت را اجرا کنید.برنامه هایی که از نظر دسترسی بایکدیگر متفاوت هستند.هنگامی که شما یک برنامه سبک را اجرا می کنید مدت زمان پردازش کمتری به نسبت اجرای یک برنامه سنگین تر دارد.و اینکه این تفاوت اجرای برنامه ها چقدر احساس شود بستگی زیادی به میزان حافظه رم دستگاه دارد.
اغلب مشکل تعبیه رم با حافظه های بیشتر مربوط به پردازنده های 32 بیتی متعارف در اسمارت فون ها می باشد.اکنون که اسمارت فون های رده بالا اغلب به پردازنده های 64 بیتی مجهز می شوند. دیگه محدودیت سابق وجود نخواهد داشت.امیدواریم به زودی شاهد دستگاه های زیادی با رم 4 باشیم.

در حال حاضر ایسوس یک گوشی با این میزان رم را ارائه کرده است.و جالب است بدانید این شرکت به جای پردازنده های Qualcomm, Exynos,و یا حتی مدیاتک به سراغ اینتل رفته و ZenFone 2 از یک پردازنده 64 بیتی 2.3 گیگاهرتزی با کانفیگ بالا بهره می برد.

تهیه و گردآوری :دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
10 عادت که عمر باطری موبایل را کاهش می دهد
10 عادت که عمر باطری موبایل را کاهش می دهد
۱۰ کاری که قاتل تلفن همراهتان است
۱۰ کاری که قاتل تلفن همراهتان است
آموزش کنترل مصرف اینترنت گوشی موبایل
آموزش کنترل مصرف اینترنت گوشی موبایل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )