سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیئت دولت افزایش ۱۵درصدی حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ تصویب شد.

نت شهر: محمد باقر نوبخت با بیان اینکه هیئت وزیران امروز همچنین آیین‌نامه‌های اجرایی تبصره‌های 15 و 17 قانون بودجه سال 94 را به تصویب رساند، گفت: هیئت دولت به‌تدریج در حال تصویب همه آیین‌نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال 94 کل کشور است.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که بر اساس تبصره 20 شناسایی و حذف یارانه بگیران پردرآمد ازجانب دولت اجرایی شده است یا خیر، افزود: تبصره 20 درباره چگونگی منابع و مصارف و احیاناً حذف گروه‌هایی از افراد یارانه بگیر است.

وی گفت: البته برای اجرای این تبصره باید آیین‌نامه اجرایی آن در دولت تصویب شود که هنوز به این تبصره نرسیده‌ایم.

نوبخت گفت: آنچه در بند (ه) تبصره 20 قانون بودجه تأکید شده این است که دولت موظف است افراد پردرآمد را مشخص و با تصویب آیین‌نامه اجرایی یارانه پردرآمدها را قطع کند.

وی افزود: تصویب آیین‌نامه اجرایی به دولت واسپاری شده است.

سخنگوی دولت گفت: بنابراین چون این آیین‌نامه هنوز تصویب نشده این اقدام صورت نگرفته است.

وی افزود: براساس تکلیف بودجه سال 94 تا الآن هیچ یارانه بگیری از دریافت یارانه‌ها حذف نشده است.

نوبخت گفت: البته کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند یا افرادی که به‌نحوی اطمینان حاصل شده که پردرآمد هستند و قبلاً حذف شده بودند یارانه آنها همچنان حذف است و ما حذف جدیدی نداشته‌ایم.

وی افزود: بنابر این آنچه در فروردین امسال اتفاق افتاد ناشی از تشخیص تبصره 21 بودجه سال 93 کل کشور بوده است که براساس آن ایرانیان خارج از کشور حذف شدند و البته در صورتی که درباره تبصره 20 بودجه سال 94 آیین‌نامه‌اش را مصوب کنیم حتماً به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نوبخت در پاسخ به این پرسش "آیا خبر حذف 5 گروه جدید یارانه بگیران را که در روزهای اخیر در رسانه‌ها منتشر شده است، تأیید می کنید؟" گفت: این صحت ندارد.

وی افزود: چون باید برای حذف افراد یا گروه‌های جدید تبصره 20 بودجه 94 مصوب شود و هنوز این اتفاق نیفتاده بنابراین، این موضوع صحت ندارد.

سخنگوی دولت گفت: براساس بودجه سال 94 به هیچ وجه افرادی مشمول این حذف نیستند.

منبع: تسنیم

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )