هنگامی که به ناچار مجبور به خرید لوازم جانبی برای دستگاه های هوشمندمان هستیم بیشترین نگرانی ما برای اصلی یا تقلبی بودن آنهاست.چرا که بارها شنیده و خوانده ایم که تقلبی بودن لوازم به خصوص شارژها باعث انفجار اسمارت فون ها شده اند.اپل نکاتی را در سایت خود برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن شارژرها ذکر کرده است .

 

خرید لوازم جانبی اصلی یکی از دغدغه هایست که مشترکان هنگام مواجه شدن با خرابی لوازم جانبی اصلی گوشی های خود دارند.از آنجا که محصولات اپل در رده گوشی های گران قیمت بازار قرار دارد این دغدغه برای صاحبان محصولات این کمپانی بیشتر است.چرا که در اکثر مواقع حتی لوازم جانبی گران قیمت موجود در بازار نیز اصلی نمی باشند.و استفاده مدام از این ابزار ازعمر آنها می کاهد.
در بین این لوازم کابل شارژر یا همان کابل لایتنینگ که برای هر سه محصول آیفون و آیپد و آیپاد قابل استفاده است،با اهمیت تر است.از آنجایی که کیفیت کابل اصلی موجود در جعبه ام چندان رضایت بخش نیست و در نقاط اتصال با مشکل مواجه می شود کاربران به ناچار به سمت لوازم دیگر روی می آورند.
اپل که به کاربرانش استفاده از کابل های غیر اصل را توصیه نمی کند،روش هایی در سایت خود برای شناسایی لوازم اصل از تقلبی معرفی کرده است که در عکس زیر نشان داده شده.

در این عکس نمونه هایی که در چپ آمده مربوط شکل ها و مشخصات کابل اصلی هستند و نمونه هایی که در سمت راست قرار گرفته کابل های تقلبی را مشخص می کنند.

Apple lightning fake2Apple lightning fake1

بهتراست بدانید از جمله آسیب هایی که استفاده از کابل های تقلبی می تواند به دستگاهتان وارد کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آسیب کلی به دستگاه و و کم شدن عمر باتری
دوام کم کابل ها و خرابی بالای آنها
مچ نبودن کامل کانکتور با پورت و در نتیجه داغ شدن یا کنده شدن کانکتور
شارژ و سینک نشدن دستگاه توسط کابل تقلبی
به این نکته باید اشاره داشت که همه وسایل اصلی مربوط به اپل نمی باشد و بسیاری از شرکت های دیگر این لوازم را با تمام ضوابط و استانداردهای اپل تولید میکنند که اپل آنهارا تایید کرده است،و در فروشگاه app store نیز به فروش می رساند.

تهیه و گردآوری : دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چطور روی عکسها متن و لوگو بگذاریم؟
چطور روی عکسها متن و لوگو بگذاریم؟
چگونه سیم کارت سوخته را فعال کنیم؟ | چگونه سیم‌کارت‌ سوخته را بازیابی کنیم؟
چگونه سیم کارت سوخته را فعال کنیم؟ | چگونه سیم‌کارت‌ سوخته را بازیابی کنیم؟
توصیه های لازم برای ماه رمضان | برای ماه رمضان 97 چگونه آماده شویم
توصیه های لازم برای ماه رمضان | برای ماه رمضان 97 چگونه آماده شویم
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )