گروه تحقیقاتی پروژه بالون های گوگل یا Loon با انتشار ویدئویی پیشرفت خود در این راه را به نمایش گذاشته اند.پروژه ایکه در آغاز راه خیلی ها به موفقیت آن بی باور بودند و اکنون بر تعداد بالون های ارسالی و پیشرفت کارروز به روز افزوده می شود.

پروژه لون گوگل را به خاطر دارید؟ بالن های مجهز به اینترنت که به لایه استراتوسفر بر فراز آسمان برای ارائه اتصال پهنای باند به مناطق روستایی به پرواز در می آیند. قادر است اتصالات با سرعت قابل توجه 3G را با پوشش هر بالون در مناطقی با قطر حدود 40 کیلومتر فراهم آورد. به جای استفاده از Wi-Fi، بالون ها از طریق فرکانس رادیویی برفراز باندهای ISM، به سرویس اینترنت بر روی زمین و شبکه های برودکست برای خانه ها اتصال می یابند
کسانی که تمایل به اتصال به این شبکه ها دارند، باید آنتن مخصوص آن را در خارج از خانه خود برای دریافت سیگنال و رمزگشایی داده ها نصب نمایند.

اکنون پس از گذشت دو سال از آغاز فعالیت این بالون ها و به ثمر نشستن زحمات تیم تحقیقاتی اش ،این تیم ویدئویی را منتشر کرده است که تمامی مراحل ساخت بالون ها از صفر تا صد این فناوری به نمایش داده می شود.با انتشار این ویدئو می توان تمامی تلاش و فعالیت دانشمندان برای انجام پروژه را درک کرد.
به گفته گوگل این بالون ها توانسته اند 100 روز برروی آسمان به پرواز درآیند.در ابتدای راه این پرژه برای ساخت هربالون چند روزی زمان طی می شد که اکنون این زمان به چند ساعت تغییر یافته است.و امکان فرستادن چندین بالون در یک روز برای محققان فراهم گردیده.تعدد هرچه بیشتر این بالون ها کمک بسیار بزرگی گسترش اینترنت در سراسر جهان دارد چرا که با ارسال هزاران بالون به راحتی قادر به انتقال سیگنال های اینترنتی در مناطق کم دسترس خواهیم بود.

 

تهیه و گردآوری:دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
فیلم گریه عادل فردوسی پور پس از سوپرایزش
فیلم گریه عادل فردوسی پور پس از سوپرایزش
واکنش رهبر به تروریستی خواندن سپاه | واکنش آیت الله خامنه ای به اقدام خبیثانه آمریکا علیه سپاه
واکنش رهبر به تروریستی خواندن سپاه | واکنش آیت الله خامنه ای به اقدام خبیثانه آمریکا علیه سپاه
عیدی روحانی به مردم | عیدی 98 روحانی به مردم + فیلم
عیدی روحانی به مردم | عیدی 98 روحانی به مردم + فیلم
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )