پس از حادثه سقوط هواپیمای ایر لاین جرمن وینگز در روزهای نخست سال جدید، بزرگ‌ترین ایر لاین اروپا یکبار دیگر تا آستانه ثبت حادثه‌ای بزرگ پیش رفت.

نت شهر: حضور دو خبرنگار ایرانی در پرواز لوفت‌ هانزا باعث شد اقدامی که کمک‌خلبان مجنون آلمانی برای جاودانه کردن خود انجام داد ایرانی‌ها را نیز با خود درگیر کند.

حالا با گذشت نزدیک به یک ماه از این حادثه وقتی بزرگ‌ترین ایرلاین اروپایی قصد داشت به وظیفه خود عمل کند و خانواده یکی از دو قربانی حادثه پنجم فروردین ‌ماه 94 را به محل حادثه ببرد تا با فرزندشان وداع کند در مسیر برگشت بار دیگر خطرآفرین شد.

برادر حسین جوادی خبرنگار ایرانی کشته شده در حادثه ابتدای فروردین‌ماه گفت: در شرایطی که پرواز فرانکفورت به تهران عصر روز گذشته حرکت خود را آغاز کرده بود، پس از گذشت نزدیک به نیم ساعت از زمان پرواز ناگهان با تکان‌های شدید روبه‌رو شد و به وضعیت غیرمعمول رسید.

وی که به همراه خانواده‌اش در این پرواز حضور داشته و پس از وداع با محل سقوط هواپیمای عضو خانواده‌شان به مقصد تهران حرکت می‌کردند، ادامه داد: پس از رسیدن به این شرایط، هواپیما مجبور شد ارتفاع خود را بشدت کاهش داده و بار دیگر به سمت فرودگاه فرانکفورت حرکت کند تا با فراهم‌شدن مقدمات دوباره به شکل اضطراری در باند فرودگاه مبدأ به زمین بنشیند.

علت اصلی این حادثه از سوی مقامات شرکت لوفت‌هانزا، بازشدن ناگهانی چرخ‌های ایرباس این شرکت در آسمان بوده است که به دلیل نتیجه‌بخش نشدن اقدامات کادر پروازی برای بستن مجدد محفظه چرخ‌ها خلبان مجبور شده به سمت فرانکفورت بازگردد.

به گفته وی مسئولان پروازی لوفت‌هانزا مجبور شدند به دلیل برطرف نشدن نقص فنی هواپیما پس از حدود سه ساعت هواپیمای دیگری را جایگزین کنند تا پرواز با چند ساعت تأخیر حوالی ساعت 6 صبح به تهران برسد.

هر چند مسئولان شرکت لوفت‌هانزا که خود را به عنوان بزرگ‌ترین ایرلاین اروپا معرفی می‌کنند تلاش کردند دیوانگی کمک خلبان خود را به عنوان دلیل این حادثه در نظر گرفته و مسائل فنی و مشکلاتی از این دست را از دید رسانه‌ها دور کنند، اما این حادثه نشان می‌دهد وضعیت این شرکت هواپیمایی بزرگ با شرایط عادی فاصله داشته و حداقل دو تجربه مسافرتی ایرانی‌ها در طول یکماه گذشته با حوادثی خاص همراه بوده است.

منبع: روزنامه ایران

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )