گروه تروریستی داعش در جدیدترین جنایت هولناک خود ۲۸ نفر از مسیحیان اهل اتیوپی را در خاک لیبی اعدام کرد.

نت شهر:به گزارش فرارو، گروه تروریستی داعش روز یکشنبه یک نوار ویدیویی را منتشر کرد که در آن نشان می دهد دست کم 28 تبعه مسیحی اتیوپی را در لیبی اعدام کرده است. این نوار ویدیویی که در یکی از سایت های وابسته به گروه های تروریستی به نمایش گذاشته شده است، نشان می دهد که عناصر تروریستی 12 تن را در کنار ساحل جنوبی پایتخت لیبی سر بریده و 16 تن دیگر را در یک منطقه کوهستانی به ضرب گلوله به سرشان کشتند.

در این نوار ویدیویی 29 دقیقه ای، تصاویری نیز از تخریب کلیساها و آرامگاه های مسیحیان در مناطق تحت سیطره داعش در موصل عراق به نمایش گذاشته شده است.

عناصر تروریستی داعش در این فیلم مدعی شدند که پس از امتناع ساکنان مسیحی موصل از پرداخت جزیه، اقدام به تخریب کلیساها و آرامگاه های مسیحی کردند.

این در حالی است که تروریست های داعش سال گذشته نیز با انتشار فیلمی، تصاویر سربریدن 21 قبطی (مسیحی) مصری را پخش کرد که چندی پیش در شهر سرت در لیبی به گروگان گرفته بود.

در این ویدئو که اصالت آن هنوز تایید نشده، یک جلاد داعش بیانیه‌ای طولانی را می‌خواند که در آن از مسیحیان خواسته شده اسلام بیاورند یا جزیه بدهند چون در غیر این صورت جانشان را از دست می‌دهند.

وی خطاب به مسیحیان گفت: ما دوباره برگشتیم به ماسه‌هایی که اصحاب پیامبر(ص) بر آن گام برداشتند. به شما می‌گوییم خون مسلمان‌هایی که به دست شما مسیحیان ریخته می‌شود ارزان نیست.

این جلاد داعش افزود: شما در امنیت بسر نمی‌برید حتی در خوابتان، تا زمانی که تسلیم شوید. جنگ بین ما و شما جنگ بین ایمان و کفر و جنگ بین حق و باطل است.پس از اعدام شدن این مسیحیان یکی دیگر از عناصر تروریستی داعش در مقابل دوربین ظاهر شد و گفت: به مسیحیان در همه جای دنیا می‌گوییم که دولت اسلامی در همه جای دنیا گسترش پیدا می‌کند.

وی مسیحیان را تهدید کرد و به آنها گفت: به شما می‌رسیم حتی اگر در قصرهای مستحکم خود باشید. هرکس حاضر باشد تا جزیه بدهد در امان خواهد بود. اما اگر این کار را نکند ما حد را بر آنها اجرا می‌کنیم. مردها را می‌کشیم و زنان و کودکانشان را به اسارت می‌بریم.

هنوز مشخص نیست قربانیان چه کسانی هستند و چه زمانی ربوده شده‌اند.کلمه «الفرقان»، نشان رسانه‌ای داعش بر این ویدئو نقش بسته و ساخت آن شبیه ویدئوهای قبلی این گروه است.حدود دو ماه پیش هم داعش ویدئویی از سر بریدن ۲۱ نفر از مسیحیان قبطی اهل مصر را در ساحلی در خاک لیبی منتشر کرد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )