گاهی اوقات اختراع دستگاهی علاوه بر اینکه خود یک کاربردی جدید و منحصربه فرد خلق می کند،منجر به گشایش دری بزرگ به دنیایی کاربردهای مربوط به خود نیز میگردد.اتفاقی درباره پرینترهای سه بعدی درحال انجام است.جدیدترین اقدامی که شرکت دیزنی انجام داده ،تغییر در مواد اولیه پرینتر سه بعدی و درنتیجه تولید ابزارهای متفاوتی باتوجه به جنس آن است.

با گذشت زمان روز به روز شاهد افزایش کاربرد پرینت های سه بعدی در زندگی مان هستیم.اما چیزی که تاکنون تقریبا همیشه موادمورد استفاده این پرینترها بوده اند فلز و پلاستیک بوده اندکه در نتیجه منجر به تولید اجسام سخت و سفت می شده است.
شرکت دیزنی در اقدامی جالب دست به تولید پرینتر های سه بعدی برای خلق اجسام نرم و انعطاف پذیر زده است.مواد اولیه این پرینتر پارچه است.
عملکردها تقریبا مشابه اند با این تفاوت که پارچه ها به صورت لایه لایه برروی هم قرار میگیرند و درنتیجه اجسامی سه بعدی را پرینت میگیرند.زمانی که شمای کلی تصویر مورد نظر تشکیل شد پارچه ها لایه ها از طریق چسب به هم متصل می شوند و در نهایت برش سه بعدی جسم مورد نظر توسط دستگاه ایجاد می شود.و پس از خارج شدن از دستگاه که شبیه به مکعب است،قسمت های اضافی جدا می شود و در نهایت شما یک پرینت سه بعدی نرم از تصویرتان را در دست دارید.
این دستگاه درواقع ترکیب یک پرینتر سه بعدی و برش لیزری می باشد.

ورود این پرینتر در دنیای فناوری بدون شک کاربردهای فناوری خواهد داشت.چرا که به راحتی می توان از آن برای تولید اسباب بازی های خانگی برای کودکان استفاده کرد.اسباب بازی های نرم و انعطاف پذیر نه سخت و پلاستیکی...
جالب است بدانید این محصول اولین پرینترسه بعدی دیزنی می باشد.

در ویدوئو زیر می توانید طریقه کارکرد این پرینتر را مشاهده بفرمایید.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چگونه عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم ؟
چگونه عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم ؟
تولید تراشه های اپل از این پس توسط اینتل صورت میگیرد
تولید تراشه های اپل از این پس توسط اینتل صورت میگیرد
معرفی برترین هارد SSD جهان با 60 ترابایت حافظه توسط Seagate
معرفی برترین هارد SSD جهان با 60 ترابایت حافظه توسط Seagate
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )