همزمان با اعلام افزایش قیمت خودروهای داخلی از سوی نمایندگی‌های رسمی فروش خودرو، نمایندگی‌ها خودروهای وارداتی هم در یک حرکت هماهنگ، نسبت به افزایش قیمت در فروش محصولات‌شان اقدام کردند.

 

نت شهر: افزایش قیمت این خودروها در حدود یک تا 3درصد و عمدتا مربوط به افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل داخلی بوده است، اما باتوجه به نرخ بالای بسیاری از خودروهای وارداتی این درصد افزایش معادل افزایش چند میلیونی قیمت این خودروهاست.

خبرهای رسیده از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان حاکی از آن است که واردکنندگان خودرو رفت‌وآمدهایی را به این سازمان داشته‌اند تا بتوانند با مسوولان این سازمان بر سر نرخ‌گذاری محصولات وارداتی به توافق برسند اما هنوز این توافق نهایی حاصل نشده است و تا زمانی که سازمان حمایت به موضوع ورود کند باید روند افزایش قیمت خودروهای وارداتی را با هدف تامین منافع مصرف‌کنندگان مدیریت کرد.

به‌ویژه آنکه شورای رقابت هنوز حاضر نشده که خودرو وارداتی را کالای انحصاری تلقی کرده و به قیمت‌گذاری آن ورود کند. رضا شیوا، رییس شورای رقابت می‌گوید: اکثر این خودروها با هم رقابت دارند، بنابراین هنوز شورای رقابت وارد قیمت‌گذاری این خودروها نشده است.

به گفته کارشناسان، بازار خودرو وارداتی هنوز به ثبات قیمت نرسیده و باتوجه به شرایط موجود امکان افزایش بیشتر قیمت این خودروها هنوز وجود دارد. انتظار آن است که تا زمان ورود سازمان حمایت به این موضوع، بازار واردات خودرو تحت کنترل قرار گیرد تا مصرف‌کنندگانی که برای خرید این خودروها مراجعه می‌کنند، متضرر نشوند چراکه به گفته مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، هدف اصلی ابلاغیه نحوه قیمت‌گذاری وارداتی‌ها حفظ حقوق مصرف‌کننده است.

منبع: تعادل

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )