ماه گذشته کمپانی گوگل پنجمین سری اندرویدش را به روز رسانی کرد و در اختیار مشترکانش قرار داد.اما بنابر اطلاعات به دست آمده این نسخه نتوانسته آنطور که شایسته است مشکلات جدیداندروید آب نبات چوبی را برطرف کند،پس اگر هنوز اقدام به آپیت دستگاه خود نکرده اید پیشنهاد میکنیم دست نگه دارید چرا که با تایید گوگل برای نسخه 5.1.1 زمان زیادی تا آمدن این نسخه جدید باقی نمانده است.

معمولا وقتی کلمه بروز رسانی را در دنیای فناوری می شنوید ،توقع دارید که این بروز رسانی در عین به همراه قابلیت و آبشن های جدید،یرطرف کننده نقایص نسخه پیشین خود نیز باشد.در مورد پلت فرم اندروید نیز تا کنون همین روال بوده است.
کمپانی گوگل چندی پیش بروزرسانی نسخه 5.1 سیستم عامل پرطرفدار خود یعنی اندروید در اختیار کاربران تبلت ها و گوشی های قرار داده بود.این نسخه جدید هم با وجود برطرف کردن برخی از ضعف های اندروید 5 باز هم با برخی کاستی هایی مواجه است.
نسخه بعدی این پلت فرم از سوی گوگل تآیید شده است.و گویا باید در آینده ای نه چندان دور منتظر عرضه نسخه 5.1.1 باشیم.احتمال می رود این بروز رسانی برای رفع نقص هایی همچون خاموش روشن شدن دستگاه و کرش کردن ناگهانی اپلیکیشن ها را از بین ببرد.
نسخه 5.1.1 به احتمال زیاد در ابتدا برای دارندگان سری نکسوس قابل دسترس خواهد بود.البته گویا گوگل برای این سری محصولاتش نیز اولویت تعیین کرده است و در لیستی که به تازگی منتشرکرده است نام تبلت های Nexus 9 و Nexus 7 (2013) در اولویت دسترسی این آپدیت جدید است.

Android Lollipop 5
چیزی که در این بین مشخص است،وجود نقص های جدی در پنجمین نسخه اندروید است.چرا که فاصله زمانی بین نسخه های بهبود یافته اندروید بسیار کوتاه است.شاخص ترین مشکلی که کاربران با آن روبرو هستند مسئله نشت حافظه است.یعنی هنگامی که چندین برنامه باهم در حال اجراست حافظ رم به سرعت پر می شود و در نتیجه برنامه ها ناخودآگاه بسته میشوند.و یا حتی در برخی موارد دستگاه خاموش و روشن می شود.که این مشکل در جایگاه خود ضعفی جدی به حساب می آید.
انتظار می رود که این مشکل در نسخه آینده اندروید گوگل برطرف شود تا رضایت کاربرانش را جلب کند.

تهیه و گردآوری :دپارتمان تولیدمحتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چطور اندروید را آپدیت کنیم؟  | نحوه آپدیت اندروید
چطور اندروید را آپدیت کنیم؟ | نحوه آپدیت اندروید
قابلیت نرم افزار اندرویدی فید  |  Pheed رقیب اینستاگرام |  Pheed چیست
قابلیت نرم افزار اندرویدی فید | Pheed رقیب اینستاگرام | Pheed چیست
تاکسی های آنلاین‌ در مظان جاسوسی !!
تاکسی های آنلاین‌ در مظان جاسوسی !!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )