اسمارت فون ها باتوجه ب امکاناتی که دارند تعیین کننده میزان سرعت دانلود در شبکه های اینترنی و دیتا های موبایل هستند.از زمان ارائه اینترنت 4G ،تنها گوشی های که از این شبکه پشتیبانی می کنند امکان دانلود باسرعت بالا را برای کاربرانشان فراهم آورده اند.ایرانسل این مطلب را در مصاحبه اش عنوان کرده و ادعا دارد اکنون با فراهم آمدن فناوری Cat6 در گوشی های جدید سامسونگ کاربران این گوشی ها قادر خواهند بود سرعت دانلود بیش از 150 مگابیت بر ثانیه را با سیم کارت های  4G تجربه کنند.

در جدید ترین مصاحبه آقای مهندس علیرضا قلمبر دزفولی مدیر عامل ایرانسل که در جی اس ام منتشر شده است،خبر از امکان دانلود با سرعت 150 مگابیت بر ثانیه رسیده می شود.
ایشان در مراسم رونمایی و عرضه رسمی گوشی‌های جدیدسامسونگ اظهار داشته اند در این مدت کوتاهی که خدمات نسل سوم و چهارم را در اختیار کاربران قرار داده ایم ،توانسته ایم کاربران زیادی را جذب خود کنیم.وی در صحبت هایش اعلام کرده است از 21 میلیون کاربر دیتا حرفه ای ایرانسل سطح کشور،7بیش از میلیون کاربر در حال استفاده از اینترنت نسل سوم و چهارم شرکت می باشند.
در جدیدترین همکاری ایرانسل با سامسونگ قرار است یک سیم‌کارت 4g با هر گوشی S6 که از طریق فروشگاههای در اختیار کاربران قرار گیرد در مدت زمان یکسال بیش از 20 درصد بسته اینترنتی مورد استفاده مشترک، ترافیک رایگان به وی اهدا خواهد شد.
ایشان در صحبت هایشان بهاین موضوع اشاره داشته اند که اکنون که سامسونگ گوشی های نسل جدید خود را با فناوری Cat6 که تا پیش از این در محصولات سامسونگ دیده نمیشد عرضه می کنند ،می توانیم شاهد دانلود دیتا تا سرعت 150 مگابیت بر ثانیه باشم.به گفته ایرانسل اینترنت نسل چهارم توانمندی فنی دانلود بالاتر از 150 مگابیت بر ثانیه را دارا می باشد.
سامسونگ تا قبل از عرضه گوشی‌های جدید S6 و S6 Edge خود ،در محصولاتش از چیست های Cat4 استفاده می نمود.این چیپست ها اجازه دانلود بالاتر از سرعت 150 مگابیت بر ثانیه را نمی دادند.اما اکنون که چیپ های Cat6 به کار گرفته شده اند دیگر هیچ محدودیتی برای دانلود با سرعت 150 مگابیت بر ثانیه وجود ندارد.

Logo de la 4G

دزفولی در باره روند پیشرفت خود اینگونه می گوید:در ابتدای شروع فعالیت ایرانسل به دلیل وجود منع قانونی و با توجه به پروانه دریافت شده تنها قادر به ارائه اینترنت ،تنها با سرعت کیلوبیت در ثانیه یعنی اینترنت های نسل 2.5 و 2.75 یا EDGE بودیم.اما با کمک خدا پس از پایان دوره انحصاری نسل سوم تلفن همراه در کشور موفق شدیم در شهریور ماه 93 مجوز ارائه ایترنت های نسل چهارم را دریافت کنیم.و از آن زمان تا کنون پیشرت خوبی داشته ایم.200 شهر تحت پوشش نسل سوم (3G) و 50 شهر تحت پوشش 4G قرار گرفته اند.
سرعت دانلود و سرعت ارسال و دریافت اطلاعات وجه تمایز نسل های مختلف اینترنت است که وی به آنها اشاره داشته است.
ایرانسل ادعا دارد که مشترکین در نسل سوم توان دانلود با سرعت 21 تا 42 مگابیت برثانیه و در نسل چهارم بین 150تا 300 مگابیت بر ثانیه را دارند!!!!
که البته وجود گوشی هایی سازگار با این نسل های اینترنت تاثیر بسزایی در حقیقت پیوستن این ادعاها دارد.

تهیه و گردآوری :دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شکایت عجیب یک وکیل از شبکه ۳ به دلیل حذف عادل فردوسی پور و برنامه 90 + اسناد
شکایت عجیب یک وکیل از شبکه ۳ به دلیل حذف عادل فردوسی پور و برنامه 90 + اسناد
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
البرز؛ پدری که 2 فرزند خود را به قتل رساند
البرز؛ پدری که 2 فرزند خود را به قتل رساند
تبلیغات
loading...
نظرات
  • Mahdi :

    صبح ساعت 6 سرعت دانلودم 1mb
    تا ساعت 12 ظهر میشه 150 kb


    1394/10/29 19:02:04

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )