محققان دانشگاه MIT در جدید ترین ابداع  خود اقدام به تولید برد الکترونیکی کرده اند که تنها به اندازه یک ناخن است و مانند یک برچسب برروی ناخن نصب می شود.این صفحه لمسی کوچک به کاربران امکان کنترل یک کامپیوتر یا گوشی را می دهد.

با ورود دستگاههای پوشیدنی متفاوت توسط شرکت های معتبر مثل گوگل واپل به بازار،فصل جدیدی در دستگاههای الکترونیکی همراه انسان آغاز شد.جدیدترین نمونه دستگاه پوشیدنی در قالب یک برچسب ناخن ارائه شده و می توان از آن به آسانی برای کنترل یک کامپیوتر یا گوشی استفاده کرد.


کار کردن با گوشی های جدید و هوشمند در جمع و یا دیدارهای کاری در بسیاری از موارد، می تواند رفتاری بد به نظر آید و د رمواردی موجب ناراحتی طرف مقابل ما شود. اما با این دستگاه بسیار کوچک می توانید با حرکات ریز انگشت خود به سرعت یک متن یا پست الکترونیک مهم را ارسال کنید، در حالی که هیچ کس متوجه حرکات انگشت شما نمی شود.
NailO یک سطح ورودی شامل سخت افزار کوچک چند لایه است که به صورت بی سیم به انتقال داده ها از طریق بلوتوث با یک دستگاه تلفن همراه و یا کامپیوتر می پردازد. این دستگاه به آسانی روی ناخن نصب می شود و اجازه می دهد تا با یک دست از طریق این سطح که همیشه به آسانی در دسترس است، به دستگاه مرتبط دستورات خود را ارسال کنید.

Screen Shot 2015 04 16 at 9.03
این دستگاه شامل یک سنسور خازنی، یک باتری و سه تراشه جداگانه ، یک میکروکنترلر، یک تراشه رادیویی بلوتوث و یک تراشه خازنی سنجش می باشد و همه و همه در ابعاد یک ناخن طراحی و ساخته شده و بسیار سبک وزن است
تصویری ارائه شده یک نسخه تجاری NailO با یک غشاء قابل انفصال است که استفاده کنندگان می تواند برای مطابقت با لباس خود آنرا تغییر دهند و از طرحهای مختلف استفاده کنند.
نویسنده در مقاله توصیف سیستم. توضیح داد زمانی که ازاین دستگاه استفاده می کنید آنرا بخشی از بدن خود احساس می نمایید.

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
بررسی خودروی جدید هیوندای النترا 2017 Elantra
بررسی خودروی جدید هیوندای النترا 2017 Elantra
محصولات جدید اپل، ایکس باکس و سامسونگ در سال 2017
محصولات جدید اپل، ایکس باکس و سامسونگ در سال 2017
اولین اسلحه مکانیکی دنیا: ربات غول پیکر
اولین اسلحه مکانیکی دنیا: ربات غول پیکر
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )