در سال گذشته یکی از پروفسورهای دانشگاه هاروارد دستگاهی را اختراع نمود که با اتصال آن به گوشی های هوشمند می توانستید بو و رایحه های به خصوصی که در فایل های دیجیتالی مخصوص وجود داشت را از طریق دستگاه استشمام کنید. از آن زمان تاکنون این پروفسور در حال گسترش پروژه ی خود بوده و اکنون می توانید به جای استشمام فایل های از پیش تعیین شده و ثابت، رایحه ی موزیک و متون را نیز بو کنید!

 

پیش از این خوانده بودیم که می توان لباس هایی طراحی نمود که در شرایط خاص و یا در زمان دلخواه کاربر، عطرهای متفاوت از خود ترشح نمایند اما آنکه بتوان به موسیقی و متون نوشتاری نیز عطر افزود، کار بسیار جالب و منحصر به فردی است.


پروفسور دیوید ادواردز اختراعات ویژه ی خود را oBook و oSongs نامیده است که تمامی آن ها در بسته ی شرکت تولید کننده ی آن "Vapor Communications" قرار داشته و به همراه دستگاه oPhone قابل استفاده است.


oPhone (دستگاهی که در پایین مشاهده می کنید) دارای چیپست های متعددی است که به جهت تولید رایحه ای خاص، مواد مختلفی را با یکدیگر ترکیب کرده و سپس رایحه موردنظر را ترشح می کند. همانطور که گفته شد، در سال گذشته تنها از طریق فایل های به خصوص قابلیت تولید رایحه وجود داشت اما هم اکنون موسیقی و متون نیز قابلیت ارسال دستور ساخت بو به این دستگاه را دارند.


Smell o phone creator attaches scents to eBooks and songs 2


اما این دستگاه چگونه کار می کند؟ به عنوان مثال هنگامی که در حال خواندن یک oBook هستید (فایل دیجیتالی که به طور خاص برای oPhone طراحی گشته)، با مشاهده ی عکس های به خصوصی از آن متن، رایحه ی عکس را نیز حس خواهید نمود چراکه عکس های oBook توسط Scent Tagها نشانه گذاری شده اند و تا زمانی که گوشی هوشمند شما در زمان مشاهده ی آن عکس به oPhone متصل باشد، رایحه نیز ترشح خواهد شد. موسیقی های oSong نیز به هنگام پخش ملودی های به خصوص، رایحه ای هماهنگ با آن را ترشح خواهند نمود.


تنها خبر بد آن است که شما نمی توانید هرگونه oBook و oSong را خریداری نمایید چراکه در حال حاضر این دستگاه در مرحله ی آزمایشی قرار داشته و تنها برای بازدید قابل استفاده است.


Smell o phone creator attaches scents to eBooks and songs 3


با این حال، این کمپانی محصولی نسبتاً مشابه برای فروش تولید کرده است. این محصول در حقیقت یک دستبند 10 دلاری به نام oBracelet است که از همان چیپست های تولید رایحه ی oPhone بهره می برد و می تواند تا چندین هفته دوام آورد. ایده ی الحاق رایحه ای دلخواه به یک موسیقی یا نوشته و سپس ارسال آن به دوستان بسیار جالب و سرگرم کننده است اما از آنجایی که در حال حاضر این محصولات برای تولید انبوه آماده نیستند، می توان به همین دستبندها نیز بسنده کرد اگرچه مدت هاست که مردم از عطر برای خوشبو سازی خود و یا پخش یک رایحه در هوا استفاده می کنند و دلیلی برای استفاده از دستبندی مخصوص برای اینکار وجود ندارد. شما چه فکر می کنید؟

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
بررسی خودروی جدید هیوندای النترا 2017 Elantra
بررسی خودروی جدید هیوندای النترا 2017 Elantra
محصولات جدید اپل، ایکس باکس و سامسونگ در سال 2017
محصولات جدید اپل، ایکس باکس و سامسونگ در سال 2017
اولین اسلحه مکانیکی دنیا: ربات غول پیکر
اولین اسلحه مکانیکی دنیا: ربات غول پیکر
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )