باز هم کسپراسکای به یاری کاربرانش آمده است تا آنها را از شر بدافزارهای باج گیر خلاص کند.بدافزار باج گیر که تا کنون از طریق کلیک های اجباری ویا ناخود آگاه کاربران نا آشنا توانسته بود راه درامد خوبی کسب کند اکنون از سوی راهکار جدید کسپر اسکای با تهدیدی جدی مواجه شده است.

شاید شما هم تا بحال از بدافزارها و هرزنامه هایی که به صتدوق پست الکترونیکی تان ارسال میشود ضربه خورده باشید،بعضی از این هرزنامه ها زیاد خطرناک نیستند و نهایتا شما را ترغیب به باز کردن یک لینک تبلیغاتی تشویق میکنند، اما به طور مثال شما هرگز نباید بر روی فایل های ضمیمه ایمیل های ارسالی توسط Nairobian prince کلیک کنید و آنها را باز کنید.
در اینصورت بدافزاری کاپیوتر شما را قفل کرده و برای راه اندازی مجدد آن از شما طلب پول می کند.(داستان ترسناک شد؟) اما قبل از اینکه به سراغ کیف پول خود بروید ابتدا به تولید کننده کلید رمزگشای تولید شده توسط شرکت کسپر اسکای نگاهی می اندازیم.
NHTCU یا به عبارتی (Netherland's National High Tech Crime Unit ) توانسته به خطوط فرمان و کدها و حتی سرور های بد افزار CoinVault (یک بد افزار باج گیر است که سیستم های ویندوزی را از ماه نوامبر سال پیش الوده می کند ) دست پیدا کنند و با آزمایش آن پایگاه داده بزرگی از کلید های رمزگشا را پیدا کنند.

این گروه اطلاعات بدست آمده را در اختیار شرکت کسپر اسکای قرار دادند و باعث تولیذ ابزار Noransomware decryption توسط این شرکت شدند. با در نظر گرفتن اینکه هنوز این برنامه صد درصد کارامد نیست – به نظر نمی رسد که آن گروه توانسته باشند تمامی کد های رمز گزاری را از آن سرور استخرج کنند— اما با پیگیری های نیروهای پلیس در سرار جهان در باره کمپین CoinVault ransom ، شرکت کسپر اسکای انتظار دارد تا با افزایش پایگاه داده کد ها باعث بالا رفتن کارایی ابزار خود شوند. تازه این بهتر از این است که شما پول زور به یک هکر برای پس گرفتن دامنه دیجیتال خود بدهید.(در هر صورت هر از آنجا که هر دوگزینه بسیار دردناک است، بهتر است بیشتر مراقب اطلاعات شخصی خود باشید و از آنها بکاپ های امن تهیه نموده و از بازکردن ایمیل های مشکوک اجتناب کنید)

تهیه وگرداوری:دپارتمان تولد و محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه جدید هک واتس اپ | مراقب هک وات اپس باشید | مراقبت از هک نشدن واتس اپ
شیوه جدید هک واتس اپ | مراقب هک وات اپس باشید | مراقبت از هک نشدن واتس اپ
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )