علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان سفر 2 روزه به فدراسیون روسیه، بامداد چهارشنبه وارد تهران شد.

 

نت شهر: شمخانی در جریان این سفر ضمن ملاقات با رئیس جمهور و دبیر شورای امنیت ملی روسیه در دهمین اجلاس دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری شانگهای سخنرانی کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بدو ورود به تهران با تشریح دستاوردهای این سفر گفت: پیشنهادات سازنده جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجاربی که در مقابله با جریان‌های تروریستی داشته، به منظور تقویت امنیت منطقه‌ای مبتنی بر توان بومی مورد استقبال کشورها قرار گرفت.

وی افزود: اقدامات فعال و مثبت ایران که نقش مهمی در منطقه داشته است، مورد تأیید دبیران شورای امنیت ملی کشورهای مختلف قرار گرفت و در ملاقات‌ها نیز به این مسئله اشاره شد.

شمخانی گفت: همزمان با این سفر، موضوع تحویل سامانه دفاعی اس 300 نیز مورد تصویب قرار گرفت که این موضوع نیز نشانه مثبتی از سوی روسیه در راستای گسترش همکاری‌های دفاعی و امنیتی با ایران است.

وی تصریح کرد: امیدواریم نتایج و دستاوردهای این اجلاس و رایزنی‌ های صورت گرفته را در جهت تامین امنیت و آرامش برای مردم و خشکاندن ریشه‌های تروریسم شاهد باشیم.

منبع: فارس

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )