محمد جواد ظریف گفت که تهران به زودی لایحۀ سنای آمریکا را از نزدیک مورد بررسی قرار می دهد تا ببیند که این لایحه توانایی اوباما در اجرای تعهدات اش را زیر سوال می برد یا نه؟

 

نت شهر: در واکنش به سازش صورت گرفته میان کنگره و رییس جمهوری آمریکا دربارۀ نظارت نمایندگان مجالس آمریکا بر توافق احتمالی هسته‌ای با ایران، دیروز محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی گفت که این کشور تنها حکومت و رییس جمهوری آمریکا را مسئول سرنوشت توافق نهایی بر سر پروندۀ اتمی ایران می‌داند.

به گزارش تیک، محمد جواد ظریف که این سخنان را در لیسبون ایراد می کرد، همچنین گفت: حکومت آمریکا موظف به اجرا و رعایت توافقات نهایی بین‌المللی اش است و اینکه جمهوری اسلامی تنها حکومت و رییس جمهوری آمریکا را مسئول اجرای معاهداتی می داند که به امضای این کشور می رسند.

محمد جواد ظریف همچنین گفت که تهران به زودی لایحۀ سنای آمریکا را از نزدیک مورد بررسی قرار می دهد تا ببیند که آیا این لایحه توانایی رییس جمهوری آمریکا در اجرای تعهدات اش را زیر سئوال می برد یا نه؟

کمیسیون امور خارجۀ سنای آمریکا،  روز سه شنبه ٢۵فروردین / ١٤آوریل لایحه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن نمایندگان کنگره حق نظارت بر توافق نهایی اتمی با ایران را به دست می آورند. رییس جمهوری آمریکا پشتیبانی خود را از این لایحه اعلام کرده است.

در پی این سازش، جان کری، وزیر امور خارجۀ آمریکا نسبت به توانایی باراک اوباما در رسیدن به توافق نهایی اتمی با ایران ابراز اطمینان کرد. او گفت مهم به نتیجه رساندن مذاکرات اتمی با ایران طی هفته‌های آینده است.

فرانک والتر اشتن مایر، وزیر امور خارجۀ آلمان نیز نسبت به سازش صورت گرفته میان رییس جمهوری و کنگرۀ آمریکا ابراز خشنودی نمود و افزود که این سازش توانایی رییس جمهوری آمریکا در رسیدن به توافق نهایی بر سر برنامۀ اتمی ایران را زیر سئوال نمی برد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )