براساس آخرین گزارش وزارت دفاع آمریکا، هکرهای چینی موفق به نفوذ در سیستم های رایانه ای آمریکا شدند.

به گزارش گروه علمی ایرنا از پایگاه خبری 'واشنگتن پست'، هکرهای چینی پس از ورود به سیستم های رایانه های آمریکا، به طراحی اختصاصی برخی از سلاح حای نظامی آمریکا دسترسی پیدا کردند.
ورود چینی ها به سیستم رایانه ای آمریکا، اولین شلیک در جنگ سایبری امسال محسوب می شود و این درحالیست که چندی پیش، هیاتی متشکل ازکارشناسان غیرنظامی اعلام کرده بودند که آمریکا برای جنگ سایبری آمادگی ندارد.
وزات دفاع آمریکا یک فهرست محرمانه از سلاح هایی که درمعرض خطر قرار داشتند، گزارش کرده است.
در این فهرست اسامی برخی جنگنده ها مانند سیستم های ضد موشک 'Terminal High Altitude Area ، 'Patriot Defense ، موشک بالستیک نیروی دریایی، جت جنگنده 'F/A-۱۸'، بالگرد (هلی کوپتر) 'Black Hawk' و V-۲۲ Osprey درج شده است.
این نخستین باری نیست که سیستم های رایانه ای آمریکا توسط چین هک می شود؛ در سال ۲۰۰۷ نیز پروژه Joint Strike Fighter توسط چین هک شد و دولت اوباما در این زمینه به طور مستقیم به چین هشدار داد.
جالب این است که این دولت مدعی حقوق بشر که واکنش شدیدی علیه چین نشان داده است ، در سال ۲۰۱۲ به همراهی رژیم صهیونیستی با استفاده از کرم 'Stuxnet' به رایانه های تاسیسات نفتی کشورمان حمله کرد.
چنانچه دولت آمریکا در اتهام اخیر خود به چین اشتباه کرده باشد و این کشور را بی دلیل متهم کرده باشد، موضوع از این بغرنج تر می شود و باید در دادگاه های حقوقی بین المللی جوابگو باشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
لاراول چیست | نحوه استفاده از لاراول
لاراول چیست | نحوه استفاده از لاراول
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )