مستند زندگی نلسون ماندلا با نام «راه طولانی رسیدن به آزادی» از نوامبر آینده در سینماهای فرانسه به روی پرده خواهد رفت.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مستندی درباره نلسون ماندلا، قهرمان مبارزه با رژیم آپارتاید با عنوان «راه طولانی رسیدن به آزادی» از نوامبر آینده در سینماهای فرانسه اکران خواهد شد.

  طبق اعلام عوامل اصلی این مستند در آفریقای جنوبی، این فیلم بخش زیادی از خاطرات شخصی نلسون ماندلا - رهبر بزرگ آفریقای جنوبی - را از دوران کودکی تا سال‌های مبارزه و آزادی و سپس دوره‌ی ریاست‌جمهوری وی پس از سرنگونی رژیم آپارتاید به عنوان اولین رئیس جمهور سیاه‌پوست در برمی‌گیرد.

  نلسون ماندلا کار یادداشت خاطرات روزانه‌اش در طول دوران حبس را از سال 1974 تا سال 1990 انجام داد. در طول این 27 سال سرنوشت ماندلا به شدت با سرنوشت مردم آفریقای جنوبی و مبارزه آنان مرتبط بود.

  «ادریس ایلبا»، بازیگر انگلیسی نقش ماندلا را در این مستند ایفا می‌کند.

  «انانت سینگ»، تهیه‌کننده این مستند در این‌باره اظهار کرد: ما بسیار مفتخریم که توانستیم موافقت نلسون ماندلا را برای ساخت فیلم داستان زندگی‌اش به دست آوریم.

  کتاب «راه طولانی به سوی آزادی» در سال 1996 توانست مجوز ساخت فیلمی براساس این کتاب را به دست آورد. در این کتاب به طور کامل سال‌های فعالیت‌های پنهان مبارزه‌های مسلحانه و دوران حبس وی شرح داده شده است.

  بیشتر سکانس‌های فیلم در زادگاه ماندلا و ژوهانسبورگ تصویربرداری شده است. عوامل این فیلم تاکید دارند که این تنها فیلمی است که توانسته موافقت شخص نامسون ماندلا و بنیاد ماندلا را کسب کند.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )