اکران مستند «نلسون ماندلا» از نوامبر در سینماهای فرانسهمستند زندگی نلسون ماندلا با نام «راه طولانی رسیدن به آزادی» از نوامبر آینده در سینماهای فرانسه به روی پرده خواهد رفت.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مستندی درباره نلسون ماندلا، قهرمان مبارزه با رژیم آپارتاید با عنوان «راه طولانی رسیدن به آزادی» از نوامبر آینده در سینماهای فرانسه اکران خواهد شد.

  طبق اعلام عوامل اصلی این مستند در آفریقای جنوبی، این فیلم بخش زیادی از خاطرات شخصی نلسون ماندلا - رهبر بزرگ آفریقای جنوبی - را از دوران کودکی تا سال‌های مبارزه و آزادی و سپس دوره‌ی ریاست‌جمهوری وی پس از سرنگونی رژیم آپارتاید به عنوان اولین رئیس جمهور سیاه‌پوست در برمی‌گیرد.

  نلسون ماندلا کار یادداشت خاطرات روزانه‌اش در طول دوران حبس را از سال 1974 تا سال 1990 انجام داد. در طول این 27 سال سرنوشت ماندلا به شدت با سرنوشت مردم آفریقای جنوبی و مبارزه آنان مرتبط بود.

  «ادریس ایلبا»، بازیگر انگلیسی نقش ماندلا را در این مستند ایفا می‌کند.

  «انانت سینگ»، تهیه‌کننده این مستند در این‌باره اظهار کرد: ما بسیار مفتخریم که توانستیم موافقت نلسون ماندلا را برای ساخت فیلم داستان زندگی‌اش به دست آوریم.

  کتاب «راه طولانی به سوی آزادی» در سال 1996 توانست مجوز ساخت فیلمی براساس این کتاب را به دست آورد. در این کتاب به طور کامل سال‌های فعالیت‌های پنهان مبارزه‌های مسلحانه و دوران حبس وی شرح داده شده است.

  بیشتر سکانس‌های فیلم در زادگاه ماندلا و ژوهانسبورگ تصویربرداری شده است. عوامل این فیلم تاکید دارند که این تنها فیلمی است که توانسته موافقت شخص نامسون ماندلا و بنیاد ماندلا را کسب کند.

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
مترجم مهمت در پایتخت 5 کیست | نگین میرزایی کیست
مترجم مهمت در پایتخت 5 کیست | نگین میرزایی کیست
ترانه علیدوستی روی نیمکت تیم بوندس لیگایی (+عکس)
ترانه علیدوستی روی نیمکت تیم بوندس لیگایی (+عکس)
"جواد یساری" مجوز گرفت
تبلیغات
loading...
نظرات