آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی با رقابت 600 هزار داوطلب از فردا در 3000 رشته محل برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه(نهم، دهم و یازدهم خرداد ماه) برگزار می‌شود.

 

داوطلبان حداقل یک ساعت قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون با همراه داشتن کارت ورود به جلسه، اصل شناسنامه و یا اصل کارت ملی در محل‌ امتحان خود حضور داشته باشند.

 

همچنین به داوطلبان، توصیه می‌شود از آوردن ماشین حساب، کیف دستی و تلفن همراه به جلسه آزمون جداً خودداری کنند، چرا که همراه داشتن تلفن در داخل حوزه برگزاری تخلف محسوب شده و با افراد خاطی مطابق مقررات برخورد می‌شود و داوطلبانی که بعد از شروع آزمون به حوزه امتحانی مراجعه کنند، حق شرکت در آزمون را ندارند.

 

بهتر است داوطلبان یک روز قبل از برگزاری آزمون، محل دقیق حوزه‌ امتحانی خود را بر اساس آدرس و کروکی حوزه‌ها شناسایی کنند تا در روز برگزاری آزمون بتواند به موقع در محل حوزه امتحانی حاضر شوند، چرا که درهای ورودی اصلی یک ساعت قبل از شروع آزمون بسته می‌شود.

 

داوطلب باید در حفظ و نگهداری کارت ورود به جلسه خود نهایت دقت را مبذول دارد، چرا که مسؤولان حوزه‌ها موظفند از ورود داوطلب بدون کارت به جلسه امتحان جلوگیری کنند.

 

 

روش پاسخگویی به سؤالات آزمون ارشد دانشگاه آزاد

 

داوطلبان زمان استقرار در صندلی خود دقت کنند که شماره صندلی، شماره کارت ورود به جلسه و شماره پاسخنامه آنها یکسان باشد در غیر اینصورت مراتب را جهت رفع‌ اشکال به مسؤولان مربوط اطلاع دهند.

 

در آزمون کارشناسی ارشد 92 به هر داوطلب متناسب با مجموعه امتحانی انتخابی در زمان ثبت‌نام، یک جلد دفترچه سئوال داده خواهد شد و هر داوطلب باید با توجه به رشته‌های انتخابی خود و اطلاعات مربوط به مواد امتحانی و ضرایب آنها به سئوالات دروس مربوطه پاسخ دهد.

 

بدیهی است برای یک رشته خاص از یک مجموعه امتحانی، آن دسته از دروسی که ضرایب آنها صفر درج شده در محاسبه نمره کل داوطلب جهت گزینش علمی آن رشته بی‌تاثیر بوده و داوطلب الزامی به پاسخگویی آنها ندارد، ولی در محاسبه نمره کل داوطلب در سایر رشته‌های متناظر با مجموعه امتحانی موثر خواهد بود.

 

لازم به ذکر است که زمان اختصاص داده شده جهت پاسخگویی به سئوالات بر مبنای کلیه دروس مجموعه امتحانی در نظر گرفته شده است.

 

آزمون عملی طراحی مجموعه‌های معماری، طراحی شهری، برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای، طراحی پارچه و لباس، طراحی فضاهای آموزشی و هنرهای تصویری و طراحی، همچنین آزمون عملی کارگردانی مجموعه هنرهای نمایشی ازبین داوطلبانی که حدنصاب نمره لازم در آزمون تستی را کسب نکرده‌اند، متعاقبا برگزار می‌شود.

 

سئوالات کلیه مجموعه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد 1392 به جز برخی دروس مجموعه‌های «نوازندگی ساز جهانی و هنرهای نمایشی» به صورت تستی خواهد بود.

 

پاسخ سؤالات تستی باید در پاسخنامه و در گزینه‌ای که صحیح به نظر می‌رسد و ردیف آن با شماره سؤال منطبق است، با مداد سیاه معمولی و به طور یکنواخت و پررنگ علامت‌گذاری شود.

 

 

نحوه نمره‌دهی به سوالات

 

در سؤالات تستی برای هر پاسخ صحیح یک نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخ‌های حدسی و یا تصادفی، برای هر پاسخ غلط نمره منفی منظور می‌شود، بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود اگر پاسخ سؤالی را نمی‌دانند به آن جواب ندهند، زیرا به سؤالات بدون جواب، نمره منفی یا مثبت تعلق نمی‌گیرد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پذیرش دانشجو بدون کنکور
پذیرش دانشجو بدون کنکور
هدیه دانشگاه آزاد به دانشجویان
هدیه دانشگاه آزاد به دانشجویان
دلیل افت ریاضیات در ایران | چرا داوطلبین ریاضی در ایران کاهش داشته است
دلیل افت ریاضیات در ایران | چرا داوطلبین ریاضی در ایران کاهش داشته است
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )