دانشگاه آزاد اسلامی به رویه سنوات گذشته اقدام به چاپ تقویم و سالنامه 1392 کرده که در آن جمله تاریخی امام خمینی (ره) درباره دانشگاه آزاد و هاشمی رفسنجانی تحریف شده است.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، تقویم های دانشگاه آزاد که انتهای هر سال شمسی چاپ و بین دانشجویان و کارمندان این موسسه آموزشی توزیع می شود امسال تفاوت های عمده ای با تقویم ها و سالنامه های قبلی داشته است.

این تقویم که توسط روزنامه فرهیختگان طراحی و چاپ شده دارای جلد چرمی نفیس و صحافی سیمی است که در مقایسه با تقویم سال های گذشته دانشگاه آزاد کیفیت بسیار مرغوب تر و البته گران تری دارد.

مهم ترین ویژگی سالنامه 1392 دانشگاه آزاد، تحریف جمله تاریخی حضرت امام خمینی(ره) درباره این دانشگاه است. امام خمینی در تنها جمله خود مربوط به دانشگاه آزاد می فرمایند "من امیدوارم که انشاء الله شما آقایان و سایرین کمک کنید تا این دانشگاهی که به پیشنهاد آقای هاشمی تاسیس گردید و پیشنهاد بسیار خوبی بود، فعالیتش زیاد گردیده و در همه جا توسعه پیدا کند." با این این حال مدیران جدید دانشگاه آزاد تصمیم به تغییر در این جمله تاریخی و حذف نام آیت الله هاشمی رفسنجانی از تقویم دانشگاه گرفته و به نقل از حضرت امام نوشته اند: "من امیدوارم دانشگاه آزاد اسلامی فعالیتش زیاد گردیده و توسعه یابد."

taghvim

علاوه بر حذف نام آیت الله هاشمی رفسنجانی از طریق تحریف جمله تاریخی امام خمینی(ره) درباره دانشگاه آزاد، عکس رسمی رییس هیئت امنا و هیئت موسس این نهاد آموزشی که پس از عکس های امام خمینی و مقام معظم رهبری قرار می گرفت از این تقویم حذف شده است.

در تقویم 1392 دانشگاه آزاد همچنین بیش از 50 عکس از فرهاد دانشجو رییس این موسسه آموزشی در حالت ها و ژست های مختلف روی کاغذ مرغوب گلاسه و به صورت تمام رنگی چاپ شده که این رویه تبلیغاتی حتی در دوران ریاست عبدالله جاسبی بر دانشگاه آزاد نیز سابقه نداشته است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی پیش از این در دیدار با دانشجویان دانشگاه های تهران با بیان اینکه "دانشگاه آزاد غصب شده است"، گفته بود: "این اقدام با تصویب نهادی صورت گرفت که حق نداشت در اساسنامه آن ورود کند."

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )