شرکت گوگل با هدف فراهم آوردن دسترسی بیش از یک میلیارد نفر به اینترنت، تلاش دارد سامانه های اینترنت بی سیم را در جنوب شرقی آسیا و خطه جنوبی آفریقای راه اندازی کند.

به گزارش روزنامه وال استریت جورنال، قرار است شرکت گوگل با همکاری شرکت های مخابراتی محلی، شبکه های بی سیم را در خارج آن دسته از شهرهایی نصب کند که فاقد کابل کشی ارتباطی اینترنتی هستند.

این طرح به گوگل کمک خواهد کرد که مشتری های جدیدی را برای برنامه های تبلیغاتی خود پیدا کند و کاربران بیشتری را به دنیای اینترنت وصل کند.

در همین حال شرکت گوگل برای ارتباط مردم عادی با شبکه جهانی وب، تولید تلفن های اندرویدی ارزان قیمت را نیز آغاز کرده است. طرحی که هم اینک به صورت آزمایشی در کشورهای کنیا و آفریقای جنوبی کلید خورده است.

همزمان، این شرکت بزرگ اینترنتی مذاکراتی را نیز با کشورهای مختلف آغاز کرده تا با کسب مجوز پخش سیگنال در طیف فرکانس تلویزیونی سطح گسترده تری را زیر پوشش خدمات اینترنت بی سیم(وایرلس) در آورد.

بر مبنای این گزارش، گوگل در حال بررسی امکان استفاده از «زپلین» (کشتی های هوایی) برای افزایش بُرد پوششی خود در مناطق گسترده ای از قاره آفریقا است. علاوه بر این روش، گزینه های استفاده از ماهواره و فن آوری های دیگر ارائه خدمات پهنای باند بالا نیز مدنظر مهندسان گوگل قرار خواهند گرفت.

دسترسی به اینترنت به عنوان یک عامل کلیدی در کمک به جمعیت های فقیر جهان جهت بهبود وضعیت آنها به شمار می رود.

طبق آمار فعلی، در حال حاضر نزدیک به دو و نیم میلیارد نفر از مجموع ۷ میلیارد جمعیت جهان به اینترنت دسترسی دارند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )